Dünya’nın En Uzunu Doğum günü’nü kutladı

  • Haberin Tarihi: 11 Aralık 2019
  • Bu haber 210 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dünya’nın En Uzunu  Doğum günü’nü kutladı

Menajeri Veysi Bora, Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen´e bir pastanede doğum günü kutlaması yaptı.
Dünyanın yaşayan en uzun insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabına Sultan Kösen´i 38 yaş gününde menajeri Veysi Bora yalnız bırakmadı. Kösen uzun boylu olmanın dezavantajlı yönlerini avantaja dönüştürmek için menajeri Bora´dan büyük destek gördüğünü söyledi.
Geçtiğimiz yıllarda, geniş ve üst düzey katılımlı bir düğün ile evlenen Sultan Kösen, ailevi olarak değerlendiği bir sorundan eşinden boşandığını söyledi. Kadının, toplum yaşamında saygı duyulması gereken en değerli insan olduğunu ifade eden Kösen “Eşimle ailevi sorunlarımız oldu ayrıldık. Yakın bir zaman da ABD´ye gideceğim. Tekrar evlenmeyi düşünürsem ABD´den evlenirim” şeklinde konuştu.
Şimdiye kadar 250 dolayında yurt dışı daveti aldığını ve bir çok ülkeye gittiğini söyleyen Kösen, yakında davet aldığı Suudi Arabistan ve ABD´ye gitme hazırlıkları yaptığını belirtti.
Kösen” Her insanın bir hayalı vardır. Ben hayallerime kavuştum .10 yıl önce kendi kaderime tek başıma yaşıyordum.10 Yıldan sonra kendimi toplumun arasında gördüm, gezdim, her şey güzel ve şuanda hayatımın en güzel günlerimi yaşıyorum. Bir çok ülkeden davet aldım, gitme ve gezme fırsatı buldum. Dünyanın sayılı devlet adamları ve ünlü kişilerle tanıştım,” Dedi.
Sultan Kösen 10 Aralık 1982, Mardin, Guinness Rekorlar Kitabı´na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı. Boyu 2.51 metredir. Aynı zamanda 27,5 cm ile yeryüzünün “en büyük ellerine” ve 36,5 cm ile “en büyük ayaklarına” da (60 numara ayakkabı) sahiptir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın