“Ecrin’in en kısa sürede bulacağımızı ümit ediyorum”

  • Haberin Tarihi: 23 Temmuz 2015
  • Bu haber 1286 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Ecrin’in en kısa sürede bulacağımızı ümit ediyorum”

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Midyat ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’un bulunmasına ilişkin “Ecrin’in hayatta olduğunu ve en kısa sürede bulacağımızı ümit ediyorum” dedi.

Vali Koçak, Ecrin’in bulunması için düzenlenen ve aralarında Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Harmanlı köyünde 39 gün önce kaybolan Tunç’un bulunması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Ecrin’in bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini, her ihbarı değerlendirdiklerini kaydeden Koçak, “Ecrin’i bulmak için çok yönlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ecrin’in hayatta olduğunu ve en kısa sürede bulacağımızı ümit ediyorum” diye konuştu.

Çalışmaların sadece il genelinde değil, Türkiye’nin tamamına yaymak istediklerini belirten Koçak, şöyle devam etti:

“Ecrin’in çevre illerimizin yanı sıra farklı bölgelere de kaçırılmış olabileceği ihtimaline ilişkin çalışmalarımızı o yönde ilerletiyoruz. Şimdiye kadar yapılan bütün çalışmalarımızı gözden geçireceğiz. Baktığımız yerlere tekrar bakacağız. Yeni bir ve farklı ekip kurulması durumu da söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra sosyal medya, billboardlara afiş hazırlama, el broşürleri gibi çalışmalarımızı da sürdüreceğiz. Sivil toplum kuruluşların, medyanın ve kamuoyunun da desteğini bekliyoruz.”

– “En ufak bir ihbarı bile değerlendirmeye alıyoruz”

Albay Karsavuran ise 14 Haziran’da gelen ihbar ile derhal kolluk kuvvetlerini bölgeye sevk ederek arazi çalışmalarına başladıklarını hatırlattı.

Ardından köy korucuları ve Ankara’dan getirilen uzman ekibinde arasında yer aldığı 110 kişilik ekibin kadavra ve iz takip köpek timleri ile karadan, helikopterle de havadan arama çalışmaların yürütüldüğünü aktaran Karsavuran, MOBESE ve güvenlik kameralarına ait kayıtları da incelemeye aldıklarını kaydetti.

Bütün çalışmalara rağmen henüz bir ize rastlamadıklarını aktaran Karsavuran, “Bölgede arazi çalışmalarını çok yönlü yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. En ufak bir ihbarı bile değerlendirmeye alıyoruz. Çalışmalarımız hala devam ediyor. Kamera kayıtların da incelemesi sürüyor” diye konuştu.

Toplantıya katılan katılımcılar da Ecrin’in bulunması nasıl çalışma yapılabileceğine dair görüşlerini dile getirdi.

Harmanlı Mahallesi’nde 14 Haziran’da bakkala gitmek üzere evden ayrılan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan bir daha haber alınamadı. Ankara’dan uzman bir ekibin de aralarında bulunduğu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli ve köy korucularından oluşan 200 kişilik ekip, askeri helikopterlerin desteğiyle bölgede arama çalışmalarına başlamış, ancak bir sonuç alınamamıştı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın