EMİTT 2020 Mardin Turizmine Büyük Katkı Sağlayacak

  • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2020
  • Bu haber 1322 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
EMİTT 2020 Mardin  Turizmine Büyük  Katkı Sağlayacak

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin ve ilçelerimizin kültürünü, damak tadını, yöresel ürünleri, tarihi güzelliklerini ve daha birçok özelliğimizi 4. Turizm ve Seyahat Fuarı EMİT 2020’de uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak Mardin turizmine büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
İl Başkanı Faruk Kılıç, “Her şeyden çok ortak paydamız olan kardeşliğimizi uluslar arası düzeyde herkese anlatabilmenin, dillerin ve dinlerin başkenti konumunda bulunan Mardin’i sınırlarımızın çok ötesine taşıyabilmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bizlere bu onuru yaşatan belediye başkanlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Mardin ve ilçelerimize has ürünlerin sergilendiği stantlarımız yoğun bir ilgiye mazhar oldu. Özellikle sadece Mardin’de üretimi ve yapımı gerçekleştirilen kuruyemiş ve birçok tarım ürünün sergilendiği stantlarımız, lezzetli yemek çeşitlerimiz, canlı bir şekilde duran tarihi mekânlarımızın stantları Mardin’i merak edenler tarafından olumlu karşılıklar buldu”.
Her ilçenin kendine has ürünleri sergilediklerini belirten İl Başkanı Kılıç, “Fuar alanında her ilçemiz özelliğine has ürünlerinin tanıtımını yaparak daha çok kişinin merak uyandırmasına vesile oldu. Üst düzey birçok ziyaretçinin geldiği stantlarımıza gelen herkes tekrar gelmek istedi. İnşallah Dünya 4. Turizm ve Seyahat Fuarı EMİT 2020’de yaptığımız bu güzel tanıtımlar sayesinde Mardin ve ilçelerine gelecek olan turist sayısında büyük artışlar olacaktır. Başta belediye başkanlarımız olmak üzere, Dünya 4. Turizm ve Seyahat Fuarı EMİT 2020’de açtığımız stantlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın