Engelliye, tek engel engelsizler

  • Haberin Tarihi: 17 Mart 2015
  • Bu haber 1088 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Engelliye, tek engel engelsizler

Haber merkezimizin iki aya yakın bir süredir takip ettiği engelli araç park yerine hemen hemen her gün ya farklı vatandaşlar yada kurum araçları park ediyor.

Mardin Valiliği bahçesinde bulunan araç park yeri olarak kullanılan alanda, Engelli vatandaşların araçlarını park etmeleri için tahsis edilen tek araçlık bölüme Engel durumu olmayan vatandaşlar yada kurum araçları park ettiği için Engel durumu olan vatandaşlar araçlarını park edemiyor.
Mardin valiliğine gelen engelli vatandaşlar kendilerine araç park etme hakkı verildiğini ama ne yazık ki bu hakkın başkaları tarafından gasp edildiğini belirtti.
Konu ile ilgili olarak Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk, “Bende daha önce bu duruma şahit oldum. Gerçekten vatandaşlar duyarlılık göstermeyip gelişi güzel araçlarını park edip Hükümet Konağındaki işlerini görüyorlar. Halbuki orası engelli vatandaşlar için tahsis edilmiş ve bir araçlık yerdir. Vatandaşlar empati kurup kendilerini o engelli vatandaşların yerine koysunlar. Vicdanları el veriyorsa araçlarını park etsinler. Lakin orada görevli bulunanların da bu konuya daha hassas davranıp bu kişilerin park yapmasını engelliyebilirler. Bundan sonraki aşamada o araçların fotoğraflarını çekip şikayet cihetine gitmeye bizi zorlamasınlar. Çağımızda engelli vatandaşlara duyulan hassasiyetin Mardin için de uygulanmasını istiyoruz. Yetkililerden ricamız bu konuyu göz önünde bulundurmalarını ve gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın