Ensari Kavak Yeniden Savur İlçe Başkanı

  • Haberin Tarihi: 24 Şubat 2020
  • Bu haber 884 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ensari Kavak Yeniden  Savur İlçe Başkanı

AK Parti Savur 7. Olağan İlçe Kongresi, İlçe Kapalıspor Salonunda yapıldı.
Kongreye, Bölge Koordinatörümüz Mehmet Erdoğan, Konya Milletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sorgun, Mardin eski milletvekili MKYK üyesi Orhan Miroğlu, Mardin Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, İl Başkanı Faruk Kılıç, Mardin eski milletvekili ve il başkanı Nihat Eri, Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı,Ömerli Belediye başkanı Hüsamettin Altındağ, Midyat Belediye başkanı Veysi Şahin,Dargeçit Belediye başkanı M.Cüneyt Aksoy, İl ve ilçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, Önceki dönem il başkanları, Milletvekili adayları, ve çok sayıda partili katıldı.
Yeniden ilçe başkanlığına seçilen Ensari Kavak, ilçenin temel sorunu olan 60 yıllık altyapı şebekesinin değiştirilmesi, 150 konutluk TOKİ projesi ve gençler için futbol sahası ihalesinin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yeni dönemde yeni hizmetlerle vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.
Ak Partinin 17 yıllık iktidarı döneminde, HDP’li belediyelerinin hizmet anlayışı uygulamalarının Kayyım uygulamasını getirdiğini ifade eden Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç “Nusaybin, Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı belediyeleri 17 yıl Kandilin kayyım’ı ile yönetildi. Nusaybin’de, Derik’te milletin parası ile alınan araçlar, devlete ve millete karşı araçları çukur kazma işinde görevlendirildi. Buna seyirci kalınamazdı. Ak Partili belediyelerin yaptıkları hizmeti hepiniz görüyorsunuz. Bunları her yerde bıkmadan anlatmamız lazım” dedi.
Birlik ve Beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç var
Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Ak Parti iktidarı döneminde gözle görülür, hizmetler ve ekonomik kalkınma sağlandığına dikkat çekerek, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışmanın ve güç birliği yaparak yenilenmenin gerekliliğini dile getirdi.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı spor salonunda yapılan kongreye bin 1500 kişi dolayında partili katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın