Eylem hazırlığında olan örgüt üyeleri adliyeye sevk edildi

  • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2016
  • Bu haber 765 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eylem hazırlığında olan örgüt üyeleri adliyeye sevk edildi

Kayyum ve güvenlik güçlerine eylem hazırlığında olan örgüt üyeleri adliyeye sevk edildi.
Mardin’in Dargeçit, Mazıdağı ve Nusaybin İlçelerine Kayyum olarak atanan belediye başkanlarına suikast girişiminde bulunmak üzere eylem hazırlığında olan 32 kişi adliyeye sevk edildi.
Güvenlik Kaynaklarından Edinilen Bilgiye göre, Mardin Merkez ve İlçelerinde Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda başta Belediye Başkanlıklarına kayyum atanan isimler olmak üzere, adli ve idari erkana, güvenlik güçlerine, siyasi parti yöneticileri ve üyeleri ile tüm kamu kurum kuruluşlarına yönelik olarak gerçekleştirilebileceği değerlendirildiğinden benzer tarzda eylemleri gerçekleştirebilecek PKK/KCK terör örgütünün YPS yapılanması içerisinde milis/işbirlikçi faaliyet yürüten keşif ve istihbarat çalışmaları yaptıkları değerlendirilen 32 kişi adliyeye sevk edildi.
Mardin Merkez ve Artuklu, Dargeçit, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli ve Savur ilçelerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında ”A. v., H. Ö., S .K. S., Ş. g., R. S., İ. Ö., M. D., M. V., M. E. G., A. Ş., S. T., F. Y., İ. D., D. A.,N. A., S. G., M. Y., H. B., M. E. A., M. D., B. A., S.T., B.T., M. S. A., F.T., H. Ç., H. S., A. D., A. D., İ. D., A. A. ve H. E. Mardin adliyesinde hakim karşısına çıkacak.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın