Gazetecilerden Organ Bağışı

  • Haberin Tarihi: 15 Kasım 2019
  • Bu haber 473 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazetecilerden Organ Bağışı

Mardin il Sağlık Müdürlüğü ve Artuklu Üniversitesi ortaklaşa organize ettiği Organ bağışına haber yapmak üzere giden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka , Anadolu Ajansı il temsilcisi İbrahim Sincar ve Mardin Haber temsilcisi Şeyhmus Edis organlarını bağışladı.
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ve MAÜ’si tarafından düzenlenen “Haydi Mardin Organ Bağışı” konulu konferansını takip eden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve Federasyonun onursal başkanı Adnan Avuka, İbrahim Sincar ve Şeyhmus Edis organ bağışında bulunarak örnek bir davranış sergilediler.
9 kez kan bağışında bulunan yılların emektar gazetecisi Adnan Avuka, Organ bağışı toplumsal anlamda çok önemli bir konu olduğunu belirterek, “binlerce kişi çeşitli rahatsızlıklarından dolayı organ bekledi. Bu anlamda tüm gazeteci meslektaşlarımızın yani hepimizin organlarını bağışlamasının önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Hiç düşünmeden bende bu kampanyaya katıldım. Organlarımı bağışladım “dedi.
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, İl Sağlık Müdürlüğü ve MAÜ’si başlatmış olduğu bu farkındalık projesine destek vermek için organ bağışında bulunduklarını ifade etti. Çelik, “Bugün burada gazeteci büyüğümüz Adnan ağabey ile birlikte organlarımızı bağışladık. Buradan tüm Mardin halkımızı da bu projeye destek vermeye ve organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz ”dedi.

Gazetecilerden Organ Bağışı

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın