Gazetemiz 12. Yaşını kutladı

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2015
  • Bu haber 819 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazetemiz 12. Yaşını kutladı

2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Mardin İletişim Gazetesi kuruluşunun 12 yaş gününü gururla kutladı.

12 yıl boyunca yaptığı haberlerle Mardin halkın takdirini kazanan İletişim Gazetesi’ni başta Vali Ömer Faruk Koçak olmak üzere birçok kamu kurum ve vatandaşlardan tebrik geldi. Mardin Basın İlan Kurumu Müdürü Adnan Günbegi, gazetemizin İmtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı makamında ziyaret ederek gazetenin kuruluşunun 12. yıl dönümünü kutladı. Mardin’de basın camiasında İletişim gazetesi bir eğitim mutfağı olduğunu belirten Mardin Basın İlan Kurumu Müdürü Adnan Günbegi, İletişim gazetesi gerek yaptığı haberler gerekse gazeteci yetişmesi alanında önemli bir rol üstlendiğini söyledi.
En son olarak Basın İlan Kurumu (BİK) Resmi ilan ve reklam alan yaklaşık Türkiye geneli 750 gazetedeki haberler içerisinden İletişim gazetesinin yaptığı haber özel haberini resmi web sitesinde yayınlaması Mardin için gurur kaynağı olduğunu belirten Günbegi,” İletişim gazetesi özel haber yapma konusunda son zamanlarda önemli bir mesafe kaydetti. Kendilerini tebrik ediyorum. Gazetecilik zor bir meslektir. Ama bütün zorluğa rağmen bu mesleği hakkıyla yapmak herkese nasip olmaz. Tekrar İletişim Gazetesinin 12. Yıl dönümünü kutluyorum. Bütün çalışanlarını da tebrik ediyorum.” Dedi
Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Rıdvan Fidan ise, Basın İlan Kurumu Müdürü Adnan Günbegi’nin ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür etti.
Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Rıdvan Fidan ,Yayın hayatımıza başladığımız 9 Ağustos 2004 tarihinden bu yana adeta bir okul haline gelen gazetemiz İletişim, çıktığı ilk sayıdan bu yana yüzlerce okuyucuya ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Günümüzde büyük sıkıntılarla ve büyük bir özveri ile yaşamlarını sürdürmeye çalışan yerel gazetelerin, her ne pahasına olursa olsun yaşaması, ayakta kalması ve bulundukları şehirdeki sorunların savunucuları olmaları gerektiğini söyleyen Fidan,” Geride kalan 11 yılı, başarılı ve ilkeli bir şekilde geçiren gazetemizin yayın hayatına başlamasıyla birlikte, gazetemizin yayın gurubu olarak yayın hayatına başlattığımız ve www.mardiniletisimgazetesi.com.tr web sitemizle okuyucularımıza karşı sorumluluklarımızın da arttığının bilincindeyiz. Tek hedefimiz, 11 yıldır olduğu gibi, ilkeli, tarafsız ve dürüst haberciliğimizden ödün vermeden daha uzun yıllar yolumuza devam etmektir.”dedi
Bugüne kadar basın meslek ilkelerinden taviz vermeden, doğru ve objektif habercilikle toplumun saygınlığını kazanan gazetemiz, geniş bir okuyucu potansiyeline ulaştığını ifade eden Fidan” Halkın problemlerini ilkeli biçimde ve sorumluluk bilinci içinde yansıtmaya çalıştık, bundan sonra da aynı ilke ve bilinçle yolumuza devam edeceğiz inşallah.
Duruşumuz, halka her zaman herkesten daha yakın oldu. Halkın içinde olan, halkın sesini yansıtabilen, halkın nabzını tutup ve sorunlarını sayfalarımıza yansıtabilen bir gazete olduk. Yürüdüğümüz zorlu, emek dolu bu yolda; sizlere en doğru, kaliteli, haber ve çalışmaları sunmaya devam edeceğimizi bilmenizi ister, bizlere inancıyla destek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.
Bu arada gazetemizin kuruluş yıldönümü nedeniyle bizzat gazetemizi ziyaret ederek, gazete çalışanlarımızla birebir ilgilenen, telefon, faks ve mail ortamıyla tebrik eden, çiçek gönderen tüm dost ve okuyucularımıza teşekkür ediyorum.
Bizleri yalnız bırakmayan Basın İlan Kurumu Mardin Şübe Müdürü Sayın Adnan Günbegi’ye bu nazaik ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin göndermiş olduğu tebriklerinden dolayı kendisine de teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu

Vali Tebrik kartı gönderdi
Bu arada 12 yıl Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak gazetemize tebrik kartı gönderdi. Vali Koçak’ın tebrik kartında şunları söyledi.;” Gazetenizin yayın hayatının 12. Kuruluş yıl dönümü kutluyor,ilimizin basın camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, şahsınızda tüm çalışanlarınıza sağlık,mutluluk ve esenlikler diliyorum,” dedi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın