Gaziler günü kutlandı

  • Haberin Tarihi: 19 Eylül 2019
  • Bu haber 142 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gaziler günü kutlandı

Mardin’de Gaziler günü törenlerle kutlandı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği çelenginin hükümet konağı önünde Atatürk anıtına sunulması ile başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende konuşan Mardin Garnizon Komutanlığında görevli Üsteğmen Burak Turalı, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Bugün gazilerin günü büyük önder Atatürk’ün armağan ettiği gün diye uzunca bir konuşma yaptı.
Muharip gaziler adına konuşan gazi Ali Candemir de, 19 Eylül Gaziler Günü’nün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gazilere hediye edildiğini söyledi. Candemir ülkenin bütünlüğü ve bayrağın varlığını icabında dün Kore ve Kıbrıs’ta Mehmetçiğin gücü neyse bugünde böyle ve hazır olduklarını belirtirken büyük takdirle karşılandı.
Törenin ardından Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman gazilerle bir araya geldi.
Törene Mardin Valisi Mustafa Yaman, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Vali ve beraberindeki heyet gazilerle bir araya gelerek bir hatıra fotoğrafı çekmeyi ihmal etmediler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın