Gelin ve damatların gözdesi tarihi mekanlar

  • Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2015
  • Bu haber 2305 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gelin ve damatların gözdesi tarihi mekanlar

Mardin’de yeni evlenen çiftler, binlerce yıllık, tarihe tanıklık eden mekanlarda mutluklarına anlam katıyorlar.
Farklı medeniyetleri ve tarihi yapıları ile dikkat çeken, adeta açık hava müzesini andıran Mardin’de gelin ve damat düğün fotoğraflarını tarihi mekanlarda, doğal stüdyolarda çektiriyor.
Geçmiş dönemlerde birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan antik kent Mardin’de, binlilerce yıllık tarihi mekanlarda fotoğraf çekimi evlilik şartları arasına girdi.
Gelin adayları damat adaylarından düğün fotoğraflarının Mardin’in taş evleri, Abbara, medrese ve kiliselerde ve kentin tarihi dokusu karşısında çekilmesini istiyor.
Son yıllarda yıldızı parlayan bir kent olan ve Turist sayısında her yıl artışın yaşandığı Mardin’de Tarihi mekanlar Gelin Damatların vazgeçilmez gözdesi olmuş durumda.
Vatandaşlar, Mardin’e gelen konukların kentin doğal görüntüsü ve mimarı yapısından çok etkilendiğini, öte yandan gelin ve damatlarının da artık düğün fotoğraflarını tarihi mekanlarda doğal stüdyolarda çektirmek istediklerini belirtti.
Tarih mekanlarda fotoğraf çekimi gelin isteklerleri arasına girdi.
Düğün fotoğraflarını Mardin’in tarihi yapılarında çektiren Beşir ve Gizem Parlakoğlu çifti ise böylesi bir günlerinde böyle bir fırsat buldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.
Damat Beşir Parlakoğlu, evleneceği zaman gelinin kendisinden isteği olan fotoğraf çekimini gerçekleştirdiğini ve bundan mutluluk duyduğunu belirtti.
Mardin’in tarihi dokusunu Eşinin çok beğendiğini belirten Parlakoğlu, “Mardin gerçekten çık farklı bir kent, her karış alanını farklı farklı değerlendirmek lazım. Bu tarihi mekanlarda çektiğimiz fotoğrafları çerçeveletip evimize asacağız. Allah nasip ederse de ileride çocuklarımıza göstermek için saklayacağız. Aynı kadınla 2 kez evlendim. Eskişehir’de düğün yaptık. Ama Mardin’i es geçemezdik. Son düğünümü ise Mardin’in masalsı tarihi dokusu ile süslemek istedim. Mardin’i çok seviyorum. ” dedi.
Gelin Gizem Parlakoğlu da , Eskişehir’den Mardin’e gelin olarak geldiğini, çok mutlu olduğunu belirterek, “Tarihi yapı karşısında adete büyülendim. Her şey çok güzel, Mardin daha da güzel. Beni istediklerinde Mardin’de ki bu tarihi mekanlarda fotoğraf çektirmek şartlarım arasında yer alıyordu. Allah’a şükür ki bugün bunu da gerçekleştirdik.”şeklinde duygularını dile getirdi.

Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın