Genç Muhtar kısa sürede gönülleri fethetti

  • Haberin Tarihi: 17 Haziran 2019
  • Bu haber 231 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Genç Muhtar kısa sürede gönülleri fethetti

31 Mart yerel seçimlerinde Mardin’in Yeşilli İlçesi Gül Mahallesi muhtarlığına seçilen Çağdaş Araz kısa süre içerisinde Yeşilli halkının gönlünde taht kurmayı başardı.

Seçimlerin hemen akabinde başlayan Ramazan ayı ile birlikte çalışmalara başlayan ve Ramazan Bayramı öncesi “Bir Yetimi de Sen Giydir” kampanyası yapan genç muhtar Araz,  bir ilke imza attı. Yeşillinin merkezinde bulunan gül mahallesi muhtarı Çağdaş Araz,  göreve gelir gelmez gençlerin neler yapabileceğini gösterir şekilde bir proje ile ilçesinin sınırlarında bulunan tam 14 mahallede 750 çocuk ve 100 genci giydirerek rekor bir çalışmaya imza attı.

Yetim ve yardıma muhtaç çocukları sevindirmek ve onlara sahip çıkmanın her Müslüman’ın boyunun borcu olduğunu ve onlara uzanan her bir elin aslında cennetin kapısına uzandığını söyledi. Genç muhtar, bu tür girişimlerin bütün makam ve mevki sahipleri tarafından yürütülebileceğini ve giydirilmeyen muhtaç kalmayana kadar herkesin bir ve beraber çalışma yapması gerektiğini söyledi. Yapılan yardımlarda büyük emeği geçen Almanya’da bulunan Yeşilli Kültür ve Dayanışma derneğine ve bütün gurbetçilere teşekkür ederek yardım yapan herkesten binlerce kez minnettar olduğunu söyledi.

Muhtardan çok memnun olduklarını ifade eden Gül mahallesi sakinleri, Araz’ın kendilerine her zaman güler yüzle yaklaşarak sıkıntılarına çözüm bulmaya çalıştığını belirtti.

Genç muhtarın bu davranışı hem Gül Mahallesi’nde hem Yeşillide  büyük takdirle karşılanırken, Muhtar Araz, yaptığı yardımların ardından kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen mahalle sakinlerini de kırmadı.Çağdaş Araz kimdir?

 08.10. 1985 yeşilli doğumlu ilk orta ve lise öğrenimini yeşilli de yaptı. AÖF Yerel yönetimler okuyan çağdaş Araz vatani görevi sonrası kuaförlük mesleği yaparak birçok genci meslek sahibi yaptı. Aynı zamanda ilçede iki dönem gençlik kolları başkanlığı yaptığı esnada 2012 yılında yeşilli Gençlik Spor Kulübü derneğini kurdu ve hâlâ dernek başkanlığını yürütmektedir. Okuduğu Sakarya ilk öğretim okulunda şuan Okul aile birliği başkanlığı yapmakta ve yeşilli merkez ve en büyük  mahallesi olan Gül mahallesi muhtarlığını yapmaktadır. İki kız babası olup yeşillinin köklü ailelerinden gesimoğulları ailesine mensuptur…

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın