Gençlerden Gazeteciliğe yoğun ilgi

  • Haberin Tarihi: 10 Nisan 2015
  • Bu haber 1133 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gençlerden Gazeteciliğe yoğun ilgi

Mardin Gazeteciler Cemiyetinin açtığı gazetecilik kurslarına gençler yoğun ilgi gösterdi.

Mardin Gazeteciler Cemiyeti ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortak işbirliğiyle,Gazeteciler Cemiyeti Hizmet binasında açılan gazetecilik kursuna gençler yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik,Yönetim Kurulu Üyeleri,Adnan Avuka,Vahap Erdoğan ve Şeyhmus Edis ile Anadolu Ajansı Mardin Temsilcisi Nazmi Akyol tarafından verilen gazetecilik kursuna 34 genç katıldı. Haber yazımı,Haberde etik kurallar,haber dili,haber fotoğrafı ile muhabir ve gazetecinin taşıdığı sorumluluklar ile temel fotoğrafçılık konularında kursiyerlere eğitim verildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu’da kursa katılan gençlere,kamu görevlileri ile gazeteciler arasındaki ilişkiyi, haberci ile haber kaynağı arasındaki bağın nasıl olması gerektiğini anlattı. İl Müdürü Kuzu “ Gazeteci kamu görevlileri,hizmet yükümlüleri ile halk arasında bir köprü görevi üstlenmiştir. Hizmetlerin eksiksiz halka ulaşmasında takip ve kamuoyu adına denetim görevini yürütür,yapılan hizmetleri de halka duyurur. Bu bakımdan gazetecilik onurlu bir meslektir.” Dedi.
Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik,gazeteciliğin hem zor ve güzel bir meslek olduğuna dikkat çekerek “ yaptığımız haberler bazen hayat kurtarıyor,bazen bir yoksulun bir kimsesizin hayatını değiştiriyor. Maddi olarak çok iyi olduğumuzu söyleyemem ama manevi olarak çok huzurlu ve mutluyuz.” Şeklinde konuştu.
Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Adnan Avuka ise,49 yıllık meslek hayatında karşılaştığı sorunları ve hayatına renk katan unutamadığı anılarından kısa başlıklarla söz etti.
Gazetecilik kursunun 45 gün süre ile devam edeceği önümüzdeki Çarşamba gününde kursiyerlere katılım belgesi verileceği belirtildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın