Gençlere Bilim Virüsü bulaştırılacak

  • Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2019
  • Bu haber 165 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gençlere Bilim Virüsü bulaştırılacak

Bilim Virüsü ekibi, Mezopotamya´nın en önemli yerleşim yerlerinden, Dara Antik Kentinde virüsü bulaştıracak.
Sosyal Girişimci Şule Yücebıyık tarafından kurulan Bilim Virüsü Hareketi, Mardin´in Artuklu İlçesine bağlı Dara Antik Kentinde, bilim virüsü bulaştırma buluşmasını gerçekleştirecek.
Yücebıyık “Bilim Virüsü olarak bilime tutkulu gençlerle Mardin´de buluşuyoruz. Bu kez virüsü Mezopotamya´nın en önemli yerleşim yerlerinden, Dara Antik Kenti´nde bulaştıracağız” dedi.
21 Ağustos´ta, bilim insanları, girişimciler ve öğrencilerin bir araya geleceği Bilim Virüsü Buluşmasına, kurum ve STK´lardan destek isteyene Yücebıyık, Bilim Virüsü hareketi, İstanbul ve Bursa´dan sonra Mardin´de yayılmak üzere yola çıktığını, buluşmaya 300´e yakın lise ve üniversite öğrencisinin katılımını beklediklerini söyledi. Yücebıyık “Buluşmaya, dünyanın sayılı fütüristleri arasında gösterilen, M-Gen Merkezinin Kurucusu Ufuk Tarhan, Girişimcilik Sevdalısı Enis Erdem Yurdatapan ve Tasarım Atlas kurucusu Burçin Gürbüz katılacak. Etkinlikte gençler için girişimcilikten astronomiye dek farklı atölyeler de yapılacak. İnsanlık Tarihi ve Arkeoloji, Artırılmış Gerçeklik, Astronomi atölyelerinde gençler buluşacak” şeklinde konuştu.

Tek Yol Bilim
Bilim Virüsü, gerçeğe ulaşan tek yolun bilim olduğuna inanan bir grup gönüllü tarafından kurulduğunu ve yeni nesil eğitimciler, iş ve bilim insanlarından oluşan gönüllü virüsler, gençlere bilim tutkusu bulaştırmayı hedeflediğini hatırlatan Sosyal Girişimci Yücebıyık hareketin vizyon ve misyonunu ise şöyle değerlendirdi “Bilim Virüsü hareketinin vizyonu, bilimin bir düşünce ve yaşam biçimi olarak yayılmasını sağlamak. Gençlere, 21´inci yüzyılın ihtiyacı olan yetenekleri kazandırırken, öğrenme deneyimlerini desteklemek. Bilim Virüsü hareketi, birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz olduğuna inanır. Bu nedenle bilim, eğitim, sanat ve iş dünyası ile yetenekli virüsler arasında köprüler kurar, fayda yaratmak için çalışır. Bilim Virüsü, bilime tutkulu herkes içindir. Disiplinler arası bir öz – keşif ortamıdır. Esnek, kendini sürekli yenileyen öğrenme platformları yaratır. Virüsler birlikte çalışma ve birbirinden ilham alma yöntemiyle öğrenir.”
Bilim Virüsü hareketi 21 Ağustosta, bilim virüsü bulaştırma buluşmasına katılacak gençlere sertifika verecek.
Bilgileri www.bilimvirusu.com adresinden edinebilirsiniz

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın