Güler Sabancı’dan Savur’a sürpriz ziyaret

  • Haberin Tarihi: 5 Mart 2019
  • Bu haber 3529 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Güler Sabancı’dan Savur’a sürpriz ziyaret

Güler Sabancı ve beraberindeki heyet Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mardin´in Savur Öğrenim Birimi Abdulgani Aras Etkinlik Merkezi´ne sürpriz bir ziyarette bulundu
Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı. Türkiye´nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından biri olan Sabancı Topluluğu´na bağlı şirketleri temsil eden ana şirket olan Sabancı Holding´in Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Güler Sabancı, TEGV Savur Öğrenim birimi Abdulgani Aras etkinlik merkezinde düzenlenen sinema etkinliğine katılan çocukları ziyaret etti.
Bir heyet ile ziyareti gerçekleştiren Güler Sabancı´yı, öğrenciler ellerinde patlamış mısırları ve meyve sularıyla karşıladı. Etkinlikleri tek tek gezen Güler Sabancı ve beraberindekiler, TEGV Yöneticisi Gülşen Kaya Tırpan´dan TEGV hakkında detaylı bilgi aldı ve duygu dolu anlar yaşandı.
TEGV yöneticisi Gülşen Kaya Tırpan ; 24 yıldır Türkiye de , 17 yıldır Savur´da olan TEGV´in kuruluş hikayesini anlatarak etkinliklerin tanıtımını yaptı.
Gülşen Kaya Tırpan; Gezi sırasında TEGV de etkinliği olan misafirleri karşılayan gönüllüleri tanıtırken, tarihi ilçede 17 yılın özeti film gibi gözler önünden geçtiğini söyledi. Gülşen Kaya Tırpan “ 17 yıl önce birimimizde çocuğumuz olan Mehmet´in; şimdi okul müdürü oluşu, Antalya´da ilkokula giderken TEGV ile tanışan Selma´nın; şimdi bir okulda Edebiyat öğretmeni olarak çalıştığı, İlkokul ve ortaokul yıllarında İlçemize 15 km uzak olan köyden koşa koşa birimimize gelen Muhammed´in şimdi Sosyal bilgiler öğretmeni olması, Aydın´dan Savur´a öğretmen olarak atanan Sibel TEGV ile öğretmenlere verilen seminerde tanışıp gönüllü olması, nişanlısını da Savur´ u seç burada TEGV var diyerek ikna etmesi, TEGV ailesine bağlılığın ve TEGV´in üstlendiği görev sorumluluğun doğurduğu başarıyı gözler önüne seriyor. Gönüllü ve çocuklarla sohbet eden, enerjisi ve içtenliğiyle TEGV´e renk ve mutluluk katan Güler Sabancı ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Güler Sabancı ve beraberindeki heyetin, çocuklarla ve gönüllülerle samimi sohbeti ise ilçede takdir topladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın