Günbegi: Atıkları Geri Kazanmak, İnsana Kazandırır

  • Haberin Tarihi: 24 Aralık 2015
  • Bu haber 702 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Günbegi: Atıkları Geri Kazanmak, İnsana Kazandırır

Mardin Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Adnan Günbegi, “Atık geri dönüşümünde çevreye duyarlığımız ile birlikte sosyal farkındalık çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Mardin BİK Şubesi tarafından yürütülen sosyal sorumluluk çalışmaları devam ediyor.
Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden BİK Mardin Şube Müdürü Günbegi, Mardin’de Basın ormanın yanı sıra çevreye duyarlılık anlamında yerel gazetelerimizle beraber atık geri dönüşüm çalışmaları yaptıklarını ifade etti. “Önemli olan çevre ve insan sağlığıdır”
Projelerle amaçlarının, Kağıt ve poşet atıkların geri dönüşümünün sağlanması ve insanlarda bu bilinçlenmeyi sağlamak istediklerini söyleyen BİK Müdürü Günbegi “Çevre ve insan sağlığı bakımından yasal ve modern en iyi uygulama süreçlerini atıkların tekrar doğaya kazandırmaktır. MNG kargo ve Çevsen firması ile yaptığımız işbirliği sayesinde bugüne kadar 50 koli kargo poşeti ve 750kg atık kâğıdı geri dönüşüm projesi uygulaması çerçevesinde bu firmalara teslim ettik. Bu projeleri ilimizde bulunan 13 yerel gazete ile birlikte Çevre ve insan sağlığına uygun bir şekilde geliştirerek diğer insanlarda da aynı bilinci oluşturma çabası içindeyiz. Bu tür çalışmaların ülkemize doğurduğu ekonomik yük açısından da ele alarak farkındalık yaratmak istedik. Toplumsal çevre bilincinin yükseltilmesine katkıda bulunmak istedik. Mardin’de Atık yönetimi projeleri için teşvik edici çalışmalarında BİK ve yerel basın olarak desteklerimiz her zaman devam edecektir. Bu tür faaliyetleri yürüten kurum ve kuruluşların her zaman yanında olduğumuzu belirtirken MNG kargo ve Çevsan firmasına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın