Günbegi’den gazetemize veda ziyareti

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2019
  • Bu haber 341 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Günbegi’den gazetemize veda ziyareti

Basın İlan Kurumu Genel Müdürülüğü (BİK)’in aldığı karar ile Diyarbakır Şubesine bağlanan Mardin Şubesinin Müdürü Adnan Günbegi, 2014 yılından beri görev yaptığı Mardin’deki Şubenin kapanması dolayısıyla gazetemizi ziyaret ederek vedalaştı.

Veda ziyareti dolayısıyla gazetemiz imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan, Yazı İşleri Müdürü M.Sait Çakar, Gazetemiz temsilcisi Adnan Avuka ve gazete çalışanları ile bir süre görüşen Günbegi, göreve geldikleri günden beri yerel basının güçlenmesi için var güçleri ile çalıştıklarını belirtti.

  Günbegi,” Bu süre zarfında birçok proje hazırladık. Ve hayata geçirdik. İlk önemli projemiz, Kasım 2014’te yerel gazetelerin barkod uygulamasına geçmesini sağladık. 2015 yılı Ocak ayından itibaren BİK Mardin Şubesi olarak, gazetelerin okunurluklarını ve prestijlerini arttırmak için kentin farklı noktalarına, sponsorlar aracılığıyla ücretsiz gazete stantlarının kurulması sağladık” dedi.

Mardin’de Yerel Basının kalitesi arttı
Basın İlan Kurumu Mardin Şubesi olarak her zaman Mardin’de güçlü ve kaliteli gazete yayınları çıkması için mücadele verdiğini ifade eden Günbegi,” Mardin yerel basınının görsel ve içerik bakımından daha başarılı olması için 13 yerel gazete yetkilisine ‘’Temel Gazetecilik ve Sayfa Tasarım Programı Eğitim Semineri’’ düzenledik. Dedi.

Yerel basının güçlenmesi için çalıştık
Mardin’de Yerel gazetelerin güçlenmesi ve personel kalitesinin artırılması içinde Yeni Nesil Gazetecilik eğitim ve İstihdam programı düzenlediklerini kaydeden Günbegi,“Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına” katılan 25 kursiyerden, 22’si sertifikalarını aldı. Bunlardan 18‘i basın işletmelerinde istihdam edildi. Mardin yerel basınının geliştirilmesi için 13 gazete çalışanından 26 kişiye ‘’Yazılı Basında Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi’’ eğitimi verildi” dedi.

Görev yaptığı süre içerisinde her zaman desteklerini gördükleri Şube Müdürü Adnan Günbegi’nin Mardin basınına desteklerinin takdire şayan olduğunu ifade eden gazetemiz imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan, “Sayın Günbegi’nin görev süresi boyunca her zaman desteklerini gördük. Önemli olan  görev yerlerinde güzel hizmetler yapmak ve güzel anılmaktır. Sayın  Müdürümüz de  çok güzel çalışmalara imza attı. Umarım kendileri de Mardin basınından memnun bir şekilde Mardin’den ayrılmıştır. Kendilerine bundan sonraki hayatında ve yeni görev yerinde başarılarının devamını dilerim.” Şeklinde duygularını ifade etti.

Daha sonra gazete çalışanları ile tek tek vedalaşan Günbegi gazeteden ayrıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın