Günlüoğlu : “Bayramda evler dumanla değil, huzurla dolsun’’

  • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019
  • Bu haber 160 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Günlüoğlu : “Bayramda evler  dumanla değil, huzurla dolsun’’

Yeşilay Mardin şube başkanı Lütfü Günlüoğlu yaklaşan Kurban Bayramı vesilesi ile tebrik mesajı yayınladı ve önerilerde bulundu.
Kurban bayramında bağımlılıklar ve sigaradan uzak bir bayram geçirilmesini ümit ettiğini belirten Günlüoğlu, ‘’Dünyanın en büyük tehlikesinin nükleer savaş değil, bağımlılıklar olduğu gerçeğini hatırlatmak isterim. Nükleer savaşta taraflar bakımından karşılıklı caydırıcılıklar vardır. Bağımlılık üretmek ise karşı tarafı olmayan bir saldırıdır. Üstelik tüm insani ve kutsal değerlere ve tek tek iradelere saldırıdır bu. Küçücük çocuklarımıza alkol, sigara, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığı üreten insanlık düşmanlarının eylemlerini insanlığa karşı suçlar bağlamında değerlendirmeden bağımlılıklarla mücadele edilemeyeceği artık anlaşılmıştır.’’

“Bayramda doğal meyve ve içecekler ikram edelim”
Bayramlarda doğal ikramları da unuttuğumuzu belirten Günlüoğlu, bu konuda şu önemli mesajları verdi, “Malesef bayramlarda ikramlarımızın bile olumsuz yönde değiştiğine tanık oluyoruz. Artık kırk yaşın altındakiler doğallığın ne olduğunu bilmiyorlar. Eskiden gayet doğal meyveler ikram edilebiliyorken, şimdi o ikramlar ayıp görülmeye başlandı, çoğu insanımız gazlı içecekleri, sağlığa zararlı içecekleri tercih etmeye başladı. Bu durum çok üzücü. Benim Yeşilay mensubu olarak insanımıza tavsiyem bayramlarda ve bayram dışında ikramlarımız doğal olsun, gazlı içecekler yerine incir, armut, karpuz gibi yerli ve milli meyve ikram edelim. Yerli içeceklerimiz olan kahve, ayran, meyankökü (süs), doğal sıkılmış taze meyve suları ikram edelim, ayıp değil. Böylece yerli ekonomiye katkı sağlayalım. Bu vesile ile hem çiftçimiz kazansın hem ülkemiz kazansın hem de sağlığımız kazansın”
Umuyorum ki Yeşilay Mardin şubesi olarak tüm insanlığın bağımlılıklardan kurtuluşuna vesile olabilecek çalışmalarını halkımızın gönlü ve gönüllülükleriyle yürütecektir.
Bu vesile ile tüm halkımızın ve Yeşilay dostlarımızın Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerim-le kutlar, bağımlılıklar ve sigaradan uzak, tatlı bir bayram olmasını temenni ederim.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın