Günlüoğlu: Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır

  • Haberin Tarihi: 30 Aralık 2015
  • Bu haber 858 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Günlüoğlu: Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin şubesince ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında düzenlenen “Bağımlılık” konulu satranç, resim ve kompozisyon yarışması başvuruları başladı.
Yeşilay, genç nesillerin bağımlılıklarla mücadele konusunda katılımcı olması için etkinliklerini sürdürüyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin şubesince ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında düzenlenen “Bağımlılık” konulu satranç, resim ve kompozisyon yarışması başvuruları başladı. Bu yarışma ile yaşıtlarını ve büyüklerini bağımlılıklardan uzak yaşamaya davet edecek olan gençlerin eserleri değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.

SAĞLIKLI GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR
2016 yılı içinde birçok projenin hazırlığını yaptıklarını ve bu yılın ilk ve orta öğretim öğrencileri açısından Yeşilay yılı olacağını dile getiren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu “Çocukların gelişiminde sanatın çok önemli yeri olduğunu, edebiyat ve sanatla uğraşan çocukların gelecekte kendini daha rahat ifade eden, kendine güvenen bireyler olacaklarını” söyledi. Günlüoğlu “Bir beceri alanına eğilmenin, gençlerin gelecekte karşılaşacakları sorunlarla baş etmesinde çok faydası olacaktır. Sağlıklı gençler geleceğimizin teminatıdır. Kişinin sağlığını etkileyen bağımlılıklar toplumsal hayatı da tahrip eden boyutlar kazanmaktadır. Son dönemde teknoloji bağımlılığı da bu çerçevede değerlendirilmektedir. Gençlerden öncelikli talebimiz Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesinde hep birlikte olmaktır.” Dedi.
Başkan Günlüoğlu, bu yarışmalarla bağımlılığa karşı mücadelede farkındalık uyandırarak, çocukların sağlıklı insan olma vasıf ve özelliklerine sahip bireyler olarak yetişmelerini istediklerini söyledi. Bunun gerçekleşmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve anne-babaların işbirliği yapmak zorunda olduklarını belirtti.

YEŞİLAY, SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEKTİR
Yeşilay Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek programı ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanında gençler; sigara, alkol, uyuşturucu ve internet bağımlılığının olumsuz etkilerini kavrıyor, yaşıtlarını ve hatta büyüklerini sağlıklı yaşama nasıl davet edebile-ceklerine dair yeteneklerini kullanmayı öğreniyor. Yarışma son başvuru tarihleri 26 Aralık – 15 Ocak olup, öğrenciler hazırladıkları metin ve resimleri okul müdürlüklerine de teslim edebileceklerdir. Ön başvurularını Yeşilay Mardin Şubesi’nin Facebook adresine yapan öğrencilere gerekli yönlendirmeler şube tarafından yapılacaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın