Hakem ve Gözlemci gelişim semineri

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2015
  • Bu haber 1589 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hakem ve Gözlemci gelişim semineri

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından “Uluslararası, Uluslararası Aday, Ulusal, Hakem ile Ulusal Gözlemci Semineri Bilgilendirme Toplantısı” Malatya’da yapıldı.
Türkiye Voleybol Federasyonu 2015 – 2016 yılı eğitim programı kapsamında uluslararası aday, ulusal, hakem ile ulusal gözlemcilerin bir önceki sezon faaliyetlerinin değerlendirilmesi, bilgilerinin pekiştirilmesi arzu edilen seviyeye ulaşması amacıyla ve değişen oyun kurallarının bilgilendirilmesi amacıyla  bölge illerinden  hakem ve gözlemci semineri düzenlendi.

Malatya İnönü Üniversitesi Kalegöl Sosyal Tesislerinde yapılan seminerine Ulusal (Milli) Hakemlerimizden  Mehmet Fidan, Abdullah Üstek, Eylem Yıldız, Fatih Çelik ve gözlemci M. Nezir Akhun katıldı.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ümit Sokullu tarafından verilen  ve 3 gün devam eden seminere Mardin’in yanı sıra Hakkari, Malatya, Elazığ, Diyarbakır,  Van Batman ve Bingöl illerinden gözlemci ve ulusal hakemler katıldı.

Semineri Malatya Kale Kaymakamı Can Memi de takip etti.

Malatya Voleybol İl Temsilcisi Mehmet Aslan, VHGF Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Yolagelen ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’nın konuşmalarından sonra derslere geçildi.

MHGK Üyesi Suat Carlı’nın mini voleybol oyun kurallarını anlattığı dersle başlayan seminer, MHGK Başkanı Ümit Sokullu ve MHGK Üyesi Suat Carlı’nın katkılarıyla gerçekleştirildi.

İkinci gün Uluslararası Plaj Voleybolu Hakemi Yasemin Altıner’in plaj voleybolu hakem ve gözlemciliği eğitiminden sonra Atatürk Spor Salonu’nda yapılan uygulamalı eğitimle devam eden seminer, son gün gerçekleştirilen hakem maç sonu değerlendirmesi ve hakem maç sonu raporu eğitimi ile tamamlandı.

Seminer sonucunda gözlemci ve hakemlere video görüntülü  uygulamalı olarak bilgilendirme değerlendirmeler yapıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın