Hanna Çili turnuvası başladı

  • Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2019
  • Bu haber 1386 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hanna Çili turnuvası başladı

Mardinspor’un eski futbolcusu Kemik Kıran Hanna Çilli anısına halı saha futbol turnuvası başladı.
Mardinspor’un eski futbolcusu Kemik Kıran Hanna Çilli anısına Kamor millet bahçesi spor kompleksinde düzenlenen futbol turnuvasında 3 maç oynandı. Büyük ilginin gösterildiği turnuvada ilk maç eski futbolcular ile iş dünyası arasında geçti. Maç 4-4 berabere bitti.
İkinci maç ise Arena GYM ile Süryani kuyumcular arasında oynandı. Maçı Arena GYM 13-6 farkla maçı kazandı. Turnuva 3 puanlı sistemle devam edecek.
Turnuvanın açılış maçında Diyarbakır Mardin Metropoliti Saliba Özmen Kırklar kilisesi paş papazı Gabriel Akyüz, vefat eden Hanna Çilli’in ailesi ve sporseverler hazır bulundu. Turnuvaya katılan 10 takım ay sonuna kadar bir birleri ile mücadele edecek. Finale kalan takımlar 27 Temmuz’da şampiyonluk maçına çıkacak. Başlangıç maçının öncesinde iş adamı Süleyman Çelik, Hanna Çilli’in eşine bir plaket verdi.
Çelik, yaptığı konuşmada, 2016 yıl vefat eden eski Mardinsporlu futbolcumuz Hanna Çili adına düzenlenen futbol turnuvası büyük ilgi gördüğünü söyledi. Çelik,” Bu turnuva bizleri bir araya getirdi. Arkadaşlar davet etti. Bizde katıldık. Yaş itibari ile top oynamaya müsait bir yaşımız yok. Arkadaşlar anlatınca Hanna Çili bizim için çok kıymetli bir arkadaşımızdı. Mardin halkının hafızasına derin bir iz bırakmış. Ve yıllardır unutulmayacak bir şahsiyettir.
Mardin’in değerleri unutulmaması adına atılan bu adımı önemsiyoruz. Bundan sonra Mardin’in tarihine imza atmış hizmetleri olmuş insanların anısına değişik aktiviteler anılarını yad etmek ve canlı tutmak insanların hafızalarından silinmemeleri için hep beraber omuz omuza mücadele edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın