Hanna Çilli anısına futbol turnuvası

  • Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019
  • Bu haber 1488 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hanna Çilli anısına futbol  turnuvası

Mardinspor’un eski futbolcusu Kemik Kıran Hanna Çilli anısına halı saha futbol turnuvası düzenlenecek.
Kamor millet bahçesi spor kompleksinde düzenlenecek olan futbol turnuvası 2 hafta sürecek. 40 yaş üstü ve 40 yaş altı sporcularınm katılacağı turnuva ödüllü olacak.
Kamor millet bahçesi spor kompleksi işletmecileri Ahmet Köle ve Cemal Acabey tarafından organize edilen turnuvanın amacı hayatını kaybeden eski Mardinmspor’lu futbolcuları anmak olduğu belirtildi.
Kamor millet bahçesi spor kompleksi işletmecisi Ahmet Köle, Mardinspor’un eski futbolcusu Kemik Kıran Hanna Çilli anısına halı saha futbol turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.
Turnuvanın amacı hayatını kaybeden eski Mardinspor’lu futbolcuları anmak olduğu belirten Köle,” Kamor millet bahçesi spor kompleksinde düzenlenecek olan futbol turnuvası 2 hafta sürecek. 40 yaş üstü ve 40 yaş altı sporcularınm katılacağı turnuva ödüllü olacaktır. Turnuvanın amacı herşeyden önce kemik kıran lakaplı eski Mardinspor butbolcusu Hanna Çilli anısına yapılacak olması önemlidir. Kültür din, dil, ırk farklı dinlere mensup olsak bile Mardin’de birlik veberaberlik içinde barış içinde yaşıyoruz. Eski futbolcuların tekrar futbol platformunda bir araya gelmesi için böyle bir turnuva düzenledik”dedi.
Cemal Acabey ise, Mardin’in geçmişte önemli sporculara ev sahipliği yaptığını söyledi. Acabey, “Hanna Çilli anısına düzenlnecek halı saha futbol turnuvasında eski sporcuları bir araya getire-ceğiz. Eski futbolcularımıza vefa orcumucu bu şekilde yerine getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın