Hendek Kazmak Ne İşe Yarıyor?

  • Haberin Tarihi: 11 Kasım 2015
  • Bu haber 732 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Galiba bir ders alınmadı ki, Diyarbekir’in Sur ilçesinde, Silvan’da ve bölge başka yerleşim birimlerinde birileri ark açmaya, hendek kazmaya başladı, buralar benden sorulur dercesine…

Devlet müsamaha ile sabırla mücadele etti, can kayıpları olmasın, karşı tarafta yer alanlar da insandır, yarın öbürgün aklı başına gelir diyerek operasyonlara dikkat etti, karşı taraftan ölenlerden fazla emniyet ve sivil insanlar öldü, sınır ötesindeki zayiatlar ayrı tabi,

Nerden geldiği bilinmeyen bu kimselerin ilçeden ayrılmalarına bir defa imkan verdi ne hikmetse yine benzer sıkıntılar oluşturmaya başladılar.

Kimisi de yalan dolanla “Katliam vaaar!” diye halkı galeyana getirmeye çalışıyorlar. Demiyorlar ki yahu bu arklar açılınca ben ne kazanacağım, tam tersine kendi hayatları daha da zorlaşır, üstelik er ya da geç oralar yabancılardan, üstelik silahlı yabancılardan arınacak maalesef bu operasyon esnasında ölümler de olabilir. Devlet birilerini öldürdü diye vaveyla çıkaranların derdi nedir bilinmiyor. Kimin ekmeğine yağ sürüyorlar acaba?

Devlet görevlileri Allah göstermesin ölürlerse görev şehidi olacaklar ama bu hendeklerin arkasında saklananlardan ölen olursa onlar için ne denilebilir? anlamakta zorlanıyorum.

Bir seviyeye gelmiş, olgunlaşmaya ramak kala bu barış sürecinin bu şekilde engellenmesini, hızının düşmesini içime sindiremiyorum. Ayrıca Kürt çocukların da oyuna getirerek dağa bağa yönlendirenlerden de Allah razı olmasın. Bunlar Kürt düşmanı kimselerdir. Kürde; eğitimi, sanatı, bilimi yakıştırmayan bu kimselerin genetik yapısı nereye dayanıyor Allah bilir.

Nasıl ki bir zamanlar bir meslek elde etmeyen edemeyen kimseler uzman çavuş oluyordu, bu gün de tetik çekmekten başka bir şeye yaramayanları dağa yönlendiriyorlar, sanki bir marifetmiş gibi çocuklarımızı tongaya düşürüyorlar. Artık yeter deme zamanı geldi de geçiyor.

1 Kasım seçimlerinde halk HDP’ye %10 oy verilmişse de birilerinin dediği gibi %5 HDP, %5 de tehdit oyları olduğu ortadayken yaptığı bu yanlışla HDP’nin oylarını düşüren bu yabancı kimseler, halka ve hakka meydan okurcasına yine hendek kazanmaya başladı, gariban insanlarımızın huzurunu kaçırıyorlar.

İşin ilginç yanı HDP kanadından çıt yok, demezler ki yahu bu ne hal, ne diye insanımızı rahatsız ediyorsunuz. Bu millete ceza çektiriyorsunuz.

Kürt sorunu Abdullah Öcalan üzerinden bir vesileyle hal olacaktı ki bu işten rant kazanlar her biri bir taraftan hır-cır çıkarmaya başladı. Olan halka oldu giden canlar geri gelmiyor, halkımız mutsuz ve huzursuz oldu/oluyor.

Abdullah Öcalan dünyanın gerçekleriyle karşılaşınca, birilerinin PKK’yi kullanmak istediğinin farkına vardı ve Ülkesine sahip çıkmaya karar verdi, buna karşı tahammülü kalmayan sinsi düşmanlarımız başka piyonlar bulmaya çalıştılar, maalesef bir derce başarılı da oldular bu arada sayıları binleri aşan insanların ölmesine, gereksiz yere bombaların patlatılmasına sebep olup kamuoyunu perişan ettiler.

Kazanan kim oldu? sadece bu milletin bu devletin düşmanları tabi. Üstelik Kandil de bu süreçte şimdiye kadar hiç görmediği kadar zarar gördü.

13 yıldır eksisiyle artısıyla ülke yönetimini elinde tuttuğu halde AK pati halkın teveccühünü kazandı, bu aynı zamanda barış sürecine ve operasyonlara devam gibi algılandı.

Netice olarak,

Bu hendek zanlardan memnun değiliz,

Operasyonların da en kısa zamanda durmasından yanayız,

Barış süreci mili birlik ve kardeşlik adıyla da olsa devam etmesini istiyoruz,

HDP’nin canı istiyor diye AK Partiyle uğraşarak barış sürecini yavaşlatmaya hakları yoktur, Cumhurbaşkanına yaptıkları her saygısızlık barış sürecine birere takozdur, Meclise son gidişleri olan bu vekillerin, barışa ellerinde geldiği ölçüde katkı vererek tarihe hayırla geçmelerini bekliyoruz.

Barış sürecinin mimarı olan ülkemize huzur ve güven kazandıran Cumhurbaşkanıyla uğraşmaktan vazgeçilmelerini istiyoruz,

Başkasını eleştirerek eksiklerini kapatma siyaseti bir sefer tuttu bir daha tutmayacağını bilmelerini istiyoruz.

Son cümlelerde çoğul kelimesinin kullanmamın nedeni şehrimizde kimin ağzını açtıysam buna benzer yorum ve değerlendirme yaptıklarından kaynaklanıyor.

Mutlu ve huzurlu günleri yaşamak dileğiyle hep beraber.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın