Hırsızlık zanlısı bir çocuk tutuklandı

  • Haberin Tarihi: 24 Mart 2015
  • Bu haber 945 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hırsızlık zanlısı bir çocuk tutuklandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Hırsızlık Olaylarının Önlenmesine” yönelik yapılan çalışmalar kapsamında bir kişi tutuklandı.

Mardin 13 Mart Mahallesinde Hırsızlık Yaptıkları belirlenen iki Çocuktan biri tutuklandı diğerine de Yurt Dışına çıkış yasağı getirildi.
Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Mardin Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Hırsızlık Olaylarının Önlenmesine” yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;
21.03.2015 günü saat 03.50 sıralarında, ilimiz 13 Mart Mahallesinde faaliyet gösteren bir marketin kepenklerinin açık olduğunun görülmesi üzerine yapılan kontrolde, market içerisinde saklanmış vaziyette olan (2) şahıs görevlilerce suçüstü yakalanarak muhafaza altına alınmış, yapılan kapsamlı çalışma neticesinde; ilimiz merkezinde farklı zamanlarda meydana gelen İş Yerinden Hırsızlık olaylarından (7) tanesinin faillerinin de yakalanan şahıslar olduğu tespit edilmiştir.
Suça Sürüklenen Çocuklar haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte 21.03.2015 günü Adli Makamlara sevk edilmiş olup, çocuklardan bir tanesi tutuklanarak Mardin Kapalı Cezaevi Müdürlüğüne teslim edilmiş, diğer çocuk ise hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştır.
Ayrıca, Suça Sürüklenen Çocukların Mala Zarar Verme ve Kasten Yaralama suçlarından kayıtlarının olduğu tespit edilmiştir.
Hırsızlık yaparak kamu düzenini tehdit eden şahıs ve organizasyonların ya-kalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” denildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın