Hoşgörü sofrasında buluştular

  • Haberin Tarihi: 24 Haziran 2015
  • Bu haber 1977 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hoşgörü sofrasında buluştular

Mardin’de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Diller ve Dinler Korusu iftarda hoşgörü sofrasında buluştu.
Mardin’de aralarında imam, papaz, ev hanımı, elektrikçi ve öğretmen gibi toplumun farklı kesimlerinden gönüllülerin oluşturduğu Mardin Diller ve Dinler Korosunun tertiplediği yemekte Koro üyeleri buluştu.
Yemeğe Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Koro şefi Seçkin Mataracı ile birlikte 50’ye yakın Mardin diller ve dinler korosu gönüllüsü Yezidi Süryani İmamlar iftarda bir araya geldi.
Mardin Diller ve Dinler Korosu Koru Şefi Seçkin Mataracı Programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Koro üyeleri arasında sıkça organize ettiğimiz yemeklerden bir tanesi. Bu akşam da mübarek Ramazan ayının gelmesi münasebeti ile 50’ye yakın koro üyemiz ile bir iftar düzenledik. Aramızda bulunan farklı kesimden arkadaşlarımız tam da Mardin’in ve Koromuzun güzelliğini yansıtıyor. Bugün burada bulunan ve tayini başka şehirlere çıkan arkdaşlarımız da var. Onlara Koromuzdaki karşılıksız emeklerinden dolayı minnettarız. Koromuza yeni arkadaşlar dahil etmek için yeni bir çalışma başlattık. İnşallah bundan sonra sesimiz daha gür çıkacak. Mardini daha fazla tanıtacağız diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın