İlçelerde karne heyecanı

  • Haberin Tarihi: 12 Haziran 2015
  • Bu haber 983 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İlçelerde karne heyecanı

Midyat’ta, 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle 27 bin 809 öğrenci karne sevinci yaşadı.
Midyat Gazi Paşa İlkokulu ve Ortaokulu’nda düzenlenen törende Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay ve öğretmenler, öğrencilere karne dağıttı.
Öğrencilerle sohbet eden Bingöl, iyi bir tatil yapma ve kitap okuma tavsiyesinde bulundu.
Bingöl, “Yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktık. Tatili hak ettiniz. Anne, baba ve ailenizin yönlendirdiği noktalar içerisinde dinlenin ama mutlaka kitap okuyun. Sistemli bir şekilde mutlaka kitap okuyalım ve okumayı alışkanlık hale getirelim” dedi.
Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Altay ise, 14 Lise, 68 İlkokul, 35 ortaokul ve 5 anaokulunda 27 bin 809 öğrenciye karne verdiklerini söyledi.
Midyat’ın bu yıl TEOG sınavında güzel başarı yakaladığını dile getiren Altay, şöyle konuştu:
“Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı sezonuna öğrencilerimizin dinlenmiş ve zinde bir şekilde gelmelerini temenni ediyoruz. Bu yıl Midyat TEOG sınavlarında güzel bir başarı yakaladı ve Midyat il bazında binci olarak ikinci kez aynı başarıyı sürdürdü. Bu başarıda gayret ve özveri ile çalışan özellikle öğretmen arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Kızıltepe’de karne sevinci
Kızıltepe ilçesinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılı sona ermesiyle 238 okulda toplam 66 bin 607 öğrenciye karneleri verildi.
İstiklal ortaokulunda düzenlenen karne töreninde öğrencilere karnelerini Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin genç verdi.
Karne töreninde konuşan Ermiş, karnelerin öğrencilerin kişilik notu olmadığı, öğrencilerin emeğininin karşılığı olduğunu söyledi.
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ermiş, şöyle konuştu: “Bu gün de karnelerinizi aldığını bir yıl boyunca yoruldunuz sizden ricam dinlenmenin yanında bir şeyler yapmanızdır. Tatilde ne yapmak lazım, farklı alanlara yönelmek lazım. Yani müzik olabilir, resim olabilir, farklı kurslar olabilir. Kitap okumayı mutlaka ihmal etmemeniz lazımdır. Sene boyunca öğrendiklerimiz unutmamak için mutlaka test çözmek lazım. Yıl boyunca emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Karnelerinizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Nusaybin’de karne heyecanı
Nusaybin’de, 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle 32 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.
Atatürk İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Haluk Çakmak ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Zeki Can katıldı.
Okul ve öğrencilerin durumu hakkında okul Müdürü Mehmet Bayrak’tan bilgi alan Kaymakam Çakmak, daha sonra üç ayrı sınıfta öğrencilere karne ve plaket verdi.
Öğrencilere yaz tatili için nasihatlerde bulunan Çakmak, tatil yapmanın yanında öğrencilerin kitap okumadan kopmaması gerektiğini belirtti.
Kaymakam Çakmak, ilçedeki tüm öğrencilere iyi tatiller dileyerek, aileleri ve sevdikleriyle iyi bir tatil geçirmelerini diledi.
Milli Eğitim Müdürü Can da, bugün itibariyle Nusaybin’de ilk, orta ve liselerde eğitim alan 32 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın