İpek Yolu’ndaki patlamada büyük çukur oluştu

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2015
  • Bu haber 773 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Mardin’in Nusaybin ilçesinden geçen uluslararası İpek Yolu’ndaki menfeze PKK’lıların yerleştirdiği patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldı. Olayda 6 asker ve 3 sivil yaralandı. 4 şeritli yolda büyük bir çukur oluşması nedeniyle yolun Cizre-Nusaybin istikametinin bir şeridi kapanırken, trafik Nusaybin-Cizre istikametindeki şeritten verildi.
Nusaybin’de dün akşam İpek Yolu Yolbilen Mahallesi mevkiinde zırhlı araç devriye attığı sırada yola döşenen patlayıcı patlatıldı. Askeri araçtaki askerlerden 6’sı yaralandı. Yaralı askerler Nusaybin’deki ilk müdahalelerinin ardından Mardin’e sevk edildi.
Patlama sonası İpek Yolu’nda büyük bir çukur oluşması sonucu Cizre–Nusaybin istikametinin bir şeridi kullanılamaz hale geldi.
Öte yandan, zırhlı aracın arkasında seyir halinde bulunan Ahmet Karslı yönetimindeki 01 CLJ 17 plakalı tanker de kaza yaptı. Kazada yaralanan sürücü yaşadıklarını anlattı. Erbil’den aldığı kondensat ham maddesini Ceyhan’a götüreceğini bildiren sürücü Karslı, “Askeri aracın arkasından yola devam ediyordum. Nusaybin’e girmek üzereydim. Askeri araç geçerken patlama oldu. Arkasından ben geliyordum. Ben de çukura düştüm. Yapacak hiçbir şeyim yoktu. Dizim ve alnımdan yara aldım. Dişlerim kırıldı. Hastanede tedavi edildim. Araç patlasa etrafta insan kalmazdı, komplesine zarar verirdi.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın