İzmir’de Mardin rüzgarı

  • Haberin Tarihi: 14 Aralık 2015
  • Bu haber 818 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İzmir’de Mardin rüzgarı

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı, 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında birçok ülkeden yüzlerce kentin katılımı ile kapılarını ziyaretçilerine açtı. Açılış töreni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Birçok ülkeden yüzlerce kent sakininin bir araya geldiği fuarda, Mardin Valiliği de stand açtı.
Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaattin Aydın, Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan ve Kızıltepe ÇATOM’un katılımlarıyla Mardin’in temsil edildiği fuarda, Mardin’in tarihi ve kültürel tanıtımı için açılan stand, fuarın ilk gününde yapmış olduğu etkinliklerle fuarın en gözde stantlarından birisi oldu.
Sahip olduğu kadim kültürü ve mimari değerleriyle dünyanın en önemli medeniyet şehirlerinden biri olan Mardin’in Travel Turkey İzmir Fuarı’nda açmış olduğu standın gördüğü ilginin kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, “Tarih, kültür ve medeniyet şehri olan Mardin’imizi, sahip olduğu potansiyelle birlikte her alanda tanıtmanın gayreti içerisindeyiz. Türkiye’den ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen misafirlere burada tadımlık da olsa Mardin’i tanıma fırsatı sunmuş oluyoruz. Bu önemli organizasyonda turizm zenginliklerimizi, farklı destinasyonlarımızı yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere göstermeyi hedefliyoruz. Ayrıca özellikle belirtmekte fayda görüyorum. Biz, İzmir’e sadece fuar için gelmedik. Biliyorsunuz İzmir’de çok sayıda Mardinli hemşehrimiz yaşıyor. Burası adeta ikinci bir Mardin gibi, İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizle kucaklaşmak üzere de buradayız. Hemşehrilerimizle olan buluşmamızda aynı zamanda Mardin’imiz için daha neleri yapabileceğimizin fikir alışverişini de yapıyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın