Kadınlar ”Şiddet” konusunda bilgilendirildi

  • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2016
  • Bu haber 755 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kadınlar ”Şiddet” konusunda bilgilendirildi

Mardin’de düzenlenen konferansta ”Kadına yönelik şiddet” konusunda kadınlar bilgilendirildi.
Mardin Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen Konferansa AK parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu ve Mardinli kadınlar katıldı.
Mardin Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen konferansta Psikologlar tarafından Kadın psikolojisi, Şiddet gören kadınların nasıl davranması gerektiği, Eğitim ve siyasette kadınların yeri gibi konularda kadınlar bilgilendirildi.
AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış: Bugün burada gerçekten anlamlı bir program gerçekleştiriliyor. Siyaset hayatım boyunca birçok kulvarda kadınlara yönelik seminer ve konferansa katıldım. Bunun için mücadele ettim. Bugün de burada dilimiz döndüğünce kadınlara bir şeyler aktarmaya çalışacağız. Özellikle yaşadığımız bu bölgede bu sorunun bitmesi gerekiyor. Kadınlarımızın eğitim görüp haklarını savunmaları gerekiyor.
Katılımcılardan Aysun Şen ise bugün burada anlatılanları dinledim. Kadınlar olarak haklarımızdan baya haberdardık. Bu bilgiler ile hakkımız olan durumları güncelleştirdik diyebilirim. Gerçekten çok faydalı bilgiler edindik bu tür faydalı programların her zaman yapılması taraftarıyım.
Katılımcılardan Beşir Güneş ise nasıl ki biz erkekler bazı haklara sahip isek, kadınlarda bizimle eşit haklara sahip. Bir ailede Erkek ve kadın eşit haklara sahip oldukları kadarda aynı ailede ortaktırlar. Günümüzde kadınlar artık siyasette de istedikleri yerde çalışma yapıyorlar. Bu gibi faydalı bilgiler ediniyor bugün burada kadınlarımız. Güzel bir organizasyon yani.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın