“Kalenin Restorasyonu için 10 milyon lira ayrıldı”

  • Haberin Tarihi: 30 Haziran 2015
  • Bu haber 973 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kalenin Restorasyonu için 10 milyon lira ayrıldı”

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin ve ilçelerinde görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile iftarda bir araya geldi.
Erdoba Evlerinde verilen iftar yemeğine Vali Ömer Faruk Koçak’ın yanısıra Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Emniyet müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Gazeteciler Cemiyet Başkanları, Mardin ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları katıldı.
İftar Yemeğinden hemen sonra Vali Koçak beraberinde Şark Kösesine geçen basın mensupları burada gündeme yönelik sohbet etti.
Samimi geçen sohbette Mardin de zor şartlar da görev yapan gazetecilerin ve yöneticilerin ilişkileri konuşuldu.
Bir basın mensubunun Mardin kalesinin Turizme açılması konusunda soru sorması üzerine Vali koçak, “Mardin Kalesinin Turizme açılması Mardin Turizmine katkısı olacağını tabiki biliyoruz. Bunun için çaba sarfediyoruz. Bu biraz sürecek, Kalenin Restorasyonu için 10 milyon lira gibi ciddi ödenek ayrıldı ve Restorasyon devam ediyor. Burada kurulu bir sistem var bu sistemin başka yere nakledilmesi basit bir iş değildir. Biz bunu en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Kalenin restorasyondan geçip turizme açılmasını Bazı diğer kurumlar ve vatandaşlar gibi bizde istiyoruz. Fakat bunun da bir yolu yordamı vardır. Biz buna bağlı kalarak Kale ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Ayrıca Mardin’de görev yapan basın mensuplarına Başka şehirlerde emsalleri olduğundan TOKİ’den ev ayarlanması olayının gündeme gelmesi üzerine Vali Koçak, bunun üzerinde bir çalışma yapılacağını ve prosüdürün gereği neyse buna bağlı olarak araştırma yapılacağını söyledi.
Gece geç saatlere kadar süren sohbet sonrasında basın mensupları vedalaşarak ortamdan ayrıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın