Kaymakam Can için veda programı düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 6 Şubat 2015
  • Bu haber 1055 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kaymakam Can için veda programı düzenlendi

İçişleri Bakanlığı tarafından Bursa’nın Orhaneli ilçesine atanan Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can için veda programı düzenlendi.

Bir düğün salonunda yapılan programda konuşan Kaymakam Can, görev yaptığı süre içerisinde kırmızı çizgileri asla ihlal etmeme gayretinde bulunduğunu söyledi.
Can, en büyük kırmızı çizgisinin başında yolsuzluk ve vatandaşa kötü muamelede bulunmanın önüne geçmek olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Nusaybin’de karşılıklı sevgi ve saygı ilkesine özen göstermeye çalıştık. Bir gönüle girmenin yüz kabeyi ziyaret etmekten daha evla olduğu bilinci ile insanımızın gönlünü kazanma gayretinde oldum. Ve nefrete açılan her bir tohumun elbet bir gün o tohumu saçana en büyük bir nefret olarak döneceğini bilerek insanımıza nefret yerine sevgi, şiddet yerine hoşgörü duyduk.
Her nerede olursa olsun sevgi ve saygı var ise orada itimat ve uyum olur, itimat ve uyumun olduğu yerde disiplin, disiplinin olduğu yerde başarı olur kaidesi ile görev yapma bilincinde olduk.”
Konuşmanın ardından bazı STK temsilcileri Can’a plaket ve çeşitli hediyeler verdi.
Programa Nusaybin Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı İhsan Beton, Emniyet Müdürü Erkan Macit, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın