Kaymakam Ermiş YGS Türkiye 28’incisini altınla ödüllendirdi

  • Haberin Tarihi: 27 Mart 2015
  • Bu haber 990 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kaymakam Ermiş YGS Türkiye 28’incisini altınla ödüllendirdi

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Mardin birincisi ve Türkiye 28’incisi olan Ali İskan Uluç’u Cumhuriyet altını ve tablet bilgisayar ile ödüllendirdi.

Uluç, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, Okul Müdürü ve Babası ile beraber Ermiş’i makamında ziyaret etti.

Ermiş, Uluç’u tebrik ederek, YGS sınavında göstermiş olduğu başarıdan dolayı kendisini cumhuriyet altını ve tablet bilgisayar ile ödüllendirdi.
Ermiş, Uluç’un başarısından dolayı Kızıltepe olarak gurur duyduklarını ve bu tür başarıların arkasının gelmesi için Kaymakamlık olarak kampanya başlattıklarını söyledi.

Başlattıkları kampanya çerçevesinde YGS sınavlarında Mardin birincisinin Kızıltepe’den çıkması halinde kendisini otomobil ile ödüllendireceklerini belirten Ermiş, şöyle konuştu:

“Ali İskan Uluç kardeşmiz birinci basamak sınavında büyük bir başarı gösterip Türkiye genelinde 28’incilik başarısını gösterip aynı zamanda Mardin birincisi geldi. Biz de bu başarısından dolayı tam altın ve tablet bilgisayar ile ödüllendirdik. İkinci basamak sınavında başarısını sürdürüp Mardin birincisi olması durumunda ödül olarak koyduğumuz otomobili de kazanmış olacak. Biz bu başarısını tekrar edeceğinden şüphemiz yok.”
Uluç ise, başarısının sistemli çalışmaktan geçtiğini ve başarısında öğretmenlerinin büyük katkısının olduğunu söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın