Kaymakam Öztük’ten Eryeri ve Çiftlik Mahallelerine ziyaret

  • Haberin Tarihi: 10 Aralık 2015
  • Bu haber 867 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kaymakam Öztük’ten  Eryeri ve Çiftlik Mahallelerine ziyaret

Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artuklu İlçesine bağlı mahallelerinde incelemede bulunmaya devam ediyor.
İlk önce Eryeri Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Öztürk, burada incelemelerde bulunarak eğitim–öğretim gören öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Kaymakam Öztürk,“Toplumların kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli etkenin eğitim olduğunu, Öğretmenlerin de bu sistemin en önemli parçaları olduğunu, bir toplumun hamurunu yoğuran ve ona şekil veren öğretmenlerin, toplumların yarınlara güvenle bakabilmeleri, geleceklerini garanti altına alabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan en önemli kişilerdir” dedi.
Daha sonra Eryeri Mahalle Muhtarı Şeyhmus Derin ve ihtiyar heyeti ile vatandaşları ziyaret ederek, mahallenin ihtiyaç ve sıkıntılarını, öneri ve taleplerini aldı. Mahallede yapımına devam edilen Kur’an Kursu ve Taziye evinde incelemede bulunuldu.
Eryeri mahallesinden sonra Çiftlik Mahallesine geçilerek Mahalle Muhtarı Naif Demir ve mahalledeki vatandaşlarla bir araya gelinerek vatandaşların talep ve dileklerini dinledi. Kaymakam Öztürk, Ülkemizin birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çekerek birlik, beraberlik ve kardeşliğin bozulmaması temennisinde bulundu. Devlet kapısının vatandaşa her zaman açık olduğu, ilçedeki tüm kurumların vatandaşlarına daha kaliteli hizmet sunmak için görev ifa ettiğini belirtti.
Artuklu Kaymakamlığınca organize edilen mahalle ziyaretleri kapsamında Çiftlik ve Eryeri mahallelerindeki ziyarete Kaymakam Şakir Öner Öztürk ile beraberindeki GAP Mardin Temsilcisi Ömer Sadioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İlçe Tarım Müdürü Ramazan Demircan, İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, İlçe Yazı İşleri Müdürü Abdulhakim Demir, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Ramazan Güzel, Artuklu İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Celal Abakay ve Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın