Kerimoğlu: Büyük Beşiktaş için ben de varım

  • Haberin Tarihi: 26 Eylül 2019
  • Bu haber 1738 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kerimoğlu: Büyük Beşiktaş  için ben de varım

Mardin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kadir Kerimoğlu, Beşiktaş Kulüp başkanlığına adaylığını açıklayarak, başkan Fikret Orman hakkında açıklamalarda bulundu.
Kerimoğlu yaptığı açıklamada, “Büyük değişim için dava arkadaşlarımın destekleriyle bu yarışta ben de varım! Beşiktaş tarihinin en şanslı başkanı olarak addettiğim, başkan seçildiği ilk “FEDA” senesinde stadı ve kulübü olmayan bir kulüp başkanı olarak her durum ve sonuçta taraftarın hiçbir tepkisiyle karşılaşmadan camiamızın güçlü desteği sayesinde başkanlık görevini devam ettiren Sayın Orman, maçlarımızı gidiş ve dönüş olarak adeta kabus olan Atatürk Stadı’nda oynattı. Büyük Beşiktaş taraftarı yine o stada koşa koşa gitti. Ankara Osmanlı Stadı’nda oynattı, Kasımpaşa Stadı’nda oynattı; taraftarımız yine gitti. Tribünlerimiz her zamanki gibi dolu doluydu. İddia ediyorum Mardin’de, Kars’ta ya da Edirne’de bile oynansaydı taraftarımız yine “Feda!” diyerek maçlara gidecekti.
Feda tişörtlerini bastı, taraftarlar beşer beşer bu tişörtlerden aldı. Bu asil taraftar ilk üçe bile giremeyen takımını bir gün olsun yalnız bırakmadı. Bunlara karşılık Orman ne yaptı? Taraftarın terörist diye ihbar etti. Kapalı tribünüyle nam salmış, dünyanın en etkili taraftarına statta yer vermedi; onları dışladı. Aynı başkan, camiamızın çok değerli büyüklerini disiplin kuruluna sevk ederek ihraç etti. Bunlarla yetindi mi? Tabii ki hayır! Tüzük değişikliği bahanesiyle aramıza beş bin sahte üye yerleştirdi. Dağdan gelen bağdakini kovar sözünü hayata geçirdi, gerçek BJK’li üyeleri pasifize edip sahte üyelerin desteğiyle koltuğunu daha da sağlamlaştırdı. Bunlarla yetindi mi? Tabiî ki de hayır !
Başkan adaylarına “şoför” benzetmesinde bulundu, başımızın tacı olan hanımefendileri küçümseyerek camiadaki saygın kişiler hakkında “Ancak, karı gibi konuşurlar!” şeklinde cümleler kurdu.
Bir ara “Tekrar kongreye gideceğim.” dediğinde şahsım adaylığını açıkladı. Sayın Orman, tekrar çıkıp camianın seçime hazır olmadığını iddia etti. Stat açılışı, şampiyonluğa giden başarıların ardına sığınarak seçimleri iptal etti.
Beşiktaş’ımızda yöneticilik yapmak bir şereftir. Bu şerefe nail olmak için çabalayan insanlara her defasında “Erkekseniz gelin, hodri meydan!” gibi jargonlarla seslendi. Şahsım, birbirinden değerli Beşiktaşlı ağabeylerim ve kardeşlerimle bu camianın tüm sorunlarını araştırdık. Tek kişilik yönetim tarzıyla kulübümüzün bir yere varamayacağına; kulübün toparlayıp birleştiren, iç barış ve huzuru tesis edebilecek bir yönetim tarzı ve ekibiyle bir yere varabileceğine inanıyor ve önemsiyoruz. Bu kulübün asıl sahipleri olan taraftarlarımıza kucak açacak bir yönetim tarzı ve ekibinin kulübümüzün reçetesi olduğunu biliyoruz.
Bize defalarca “hodri meydan!” diye seslenen Sayın Orman’ın bu seslenişini karşılıksız bırakmıyor ve şu şekilde karşılık veriyoruz: Geleceğin Büyük Beşiktaşı için, her daim Beşiktaş armasını temsil eden her branşımızda her platformda şampiyonluk için, Büyük Beşiktaşımızın haklarını her platformda aramak ve haklarını yedirmemek için, buyurun siz de aday olun ve olağanüstü kongreye gidip projelerimizle yarışalım” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın