Kılıç, ‘Ak Partide büyümede düşüş yok’

  • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2019
  • Bu haber 602 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kılıç, ‘Ak Partide büyümede  düşüş yok’

Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Ak Parti Genel Merkezinde düzenlenen, İl Başkanları toplantısının ardından, teşkilatların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, tabanı ile kucaklaşmaya daha fazla ağırlık vereceklerini ifade eden, İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti’nin bazı belediye seçimlerini kaybettiğini ancak genelde büyümede düşüş olmadığını söyledi.
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, şehrin öne çıkan sorunlarını ve siyasi gelişmelerde bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Başkanı Kılıç, Ankara’da düzenlen İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüksek moralli olduğuna dikkat çekerek, “Yerel bazı belediye seçimlerini kaybettik. Bu ittifaklardan kaynaklanan bir durum. Genel seçimlerde Ak Parti ve müttefikinin hala %52?lik oyu var. Yenilenen İstanbul seçimlerinde, yeni oluşumun, iç ve dış güçlerin ittifakından kaynaklanan bir gelişme oldu. İstanbul’da Ak Parti’nin geçmişte de %45 lik bir oyu vardı. Yine aynı oyu aldık” dedi
İl Başkanı Kılıç, AB, Çin ve Rusya görüşmelerinde olumlu sonuçlar alındığını hatırlatarak ? Cumhurbaşkanımızın AB, Çin Rusya görüşmelerinden olumlu sonuçlar alındı. Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, doğal gaz bulunması ve Türkiye’nin organizatör ülke konumuna gelmesi, S-400 füzelerinin Türkiye’ye teslim edilmesi, ülkenin dış itibarını ve uluslararasındaki etkin gücünü arttırdı. Faizlerin düşürülmesi ile birlikte, döviz kurlarında sağlanan düşüş, iş adamı ve yatırımcıların, banka, döviz ve altına yönelmelerinin önünü kesti. İşadamları yeniden yatırıma yöneldi”.? Şeklinde konuştu.
Kılıç, siyasi huzur ikliminde, Mardin lehine olan bütün kararların arkasında, zarar verecek kararların da karşısında duracaklarını, Dicle Elektrik ile Büyükşehir Belediyesi arasında meydana gelen ve şehrin susuz kalmasının önüne geçtiklerini, su pompalarının elektriklerinin kesilmeyeceğini sözlerine ekledi
Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Milletvekillilerinin, şehrin temel sorunlarının giderilmesinde daha etkili rol oynamaları gerektiğine dikkat çekerek ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyledi.
Ziyarette, GGF Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka, Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, İletişim Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü M.Sait Çakar ve gazeteci Vahap Erdoğan hazır bulundu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın