Kılıç’a anlamlı ödül

  • Haberin Tarihi: 9 Aralık 2016
  • Bu haber 844 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kılıç’a anlamlı ödül

Mardin’de Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Kılıç katıldığı fotoğraf yarışmalarından bir yeni ödül aldı.
Mardin’de çektiği sanatsal fotoğraflar ile tanınan Kılıç, katıldığı Kültür ve Turizm Bakanlığı ”4 Mevsim Turizm” adlı ulusal fotoğraf yarışmasında sergileme ödülüne layık görüldü.
Kılıç, daha önce Mardin’in çeşitli yerlerinde yılın dört mevsiminde yaşam, doğa, turizm, kültür, mimari ve dini inanç kategorilerinde çektiği fotoğraflar ile de katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller aldı.
1514 katılımcının ve 5426 fotoğrafın yarıştığı Kültür ve Turizm Bakanlığı ”4 Mevsim Turizm” adlı ulusal fotoğraf yarışmasında Kılıç, Güneydoğuda ödül alan 2 kişiden biri oldu.
Kılıç, aynı zamanda 60 ülkeden katılım olan UFSD Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği’nden de sergileme ödülüne layık görüldü.
Mardin’in tarihi yapılarına Karın yağdığı kartpostallık görüntüsü andıran fotoğraf Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu TFSF yayını olan Almanak dergisi yayınlarında kullanılmak üzere arşivdeki yerini aldı.
Kılıç, aldığı ödülden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek. Mardin ve Mardinli fotoğraf sanatçılarının bu tür yarışmalarda ödül alması ilimiz adına memnuniyet verici.
Sanatçı dostlarımızın bu yönde teşvik etmek için çeşitli çalışmalarımız mevcut. Umarım Mardin ismi ve fotoğrafları daha nice yarışmalarda ödüle layık görülecek diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın