Kırsaldaki okullara ziyaret

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2019
  • Bu haber 341 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kırsaldaki okullara ziyaret

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı okul ziyaretleri programı kapsamında Artuklu, Mazıdağı, Derik ve Kızıltepe ilçelerindeki kırsal mahalle okullarını ziyaret etti.
Sarı Şube Müdürü Hikmetullah Soysal ile ilk olarak Artuklu ilçesine bağlı kırsal mahallede bulunan Akbağ İlkokulu veAkbağ İlkokulu Anasınıfını ziyaret etti.
Ardından Mazıdağı ilçesindeki kırsal mahallelerde bulunan Ulutaş İlkokulu,Yağmur İlkokulu, Yağmur İlkokulu Anasınıfı, Ürünlü İlkokulu, Evciler Ortaokulu, Evciler İmam Hatip Ortaokulu, Kocatepe İlkokulu, Kocatepe İlkokulu Anasınıfı, Armağan İlkokulu, Meşeli İlkokulu ve Konur ilkokulu’nu ziyaret etti.Daha sonra Derik ilçesindeki kırsal mahallelerde bulunan Çayköy İlkokulu ve Kelektepe İlkokulu’nu ziyaret etti. Sarı son olarak Kızıltepe ilçesindeki kırsal mahallede yer alan Akkoç İlkokulu olmak üzere 4 ilçedeki toplam 15 okulu ikinci kez ziyaret etti.
Ziyaret ettiği okullarda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Sarı öğretmenlerin istek ve dileklerini dinledi. Sarı Mardin Milli Eğitim Camiasının büyük bir aile olduğunu ve öğretmenlerin bu ailenin en önemli fertleri olduğunu söyledi.
Sarı okullarda sınıfları da gezerek öğrencilere Vali Amcaları Mustafa Yaman’ın çeşitli hediyelerini vererek güzel çalışmalarından dolayı ida-reci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın