Kız öğrenci yurdundaki yangınla ilgili açıklama

  • Haberin Tarihi: 9 Aralık 2016
  • Bu haber 1606 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kız öğrenci yurdundaki yangınla ilgili açıklama

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce, Mardin Kız Öğrenci Yurdunda çıkan yangında öğrencilerin tamamının yangın merdivenleri kullanılarak yurttan tahliye edildiği, astım hastası bir öğrencinin de tedbir amacıyla hastaneye götürülerek ayakta tedavi edildiği bildirildi.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, basında yer alan bazı haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, Mardin Kız Öğrenci Yurdu A Blok 205 numaralı odada 8 Aralık 2016 tarihinde 03.05’te henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıktığı ve itfaiyeye haber verildiği belirtildi.
Yangın ikaz sistemi ve anonslarla öğrencilerin tümünün yangın merdivenleri kullanılarak yurttan tahliye edildiği, yurttaki nöbetçi personelin de yangın hortumu ve yangın tüpleriyle olaya anında müdahale ettiği ifade edilerek, şu değerlendirmede bulunuldu:”İtfaiye ekiplerinin 03.15’te gelerek yangına müdahale etmesiyle birlikte yangın tamamen söndürülmüştür. Olay esnasında astım hastası olan bir öğrenci, ilk müdahalenin ardından, tedbir amacıyla hastaneye götürülerek ayakta tedavi edilmiştir.”
Açıklamada, tüm yurt binasının itfaiye ekiplerince kontrol edilerek herhangi bir yangın tehlikesi olmadığı belirlendikten sonra öğrencilerin güvenli bir şekilde saat 03.30’da yurda alındığı kaydedildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın