Kızı için Mardin’e tayin oldu

  • Haberin Tarihi: 5 Ekim 2015
  • Bu haber 803 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kızı için Mardin’e tayin oldu

Kızıltepe Devlet Hastanesine atanan doktor kızını yalnız bırakmamak için isteği üzerine İstanbul’dan ilçeye tayin olan Doç. Dr. Yıldız Kardaş, aynı hastanede göreve başladı.

Ön yargılardan ve terör endişesinden uzak olarak ilçede görev yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Doç. Dr. Kardaş ve kızı patoloji uzmanı Gülçiçek Ayrancı, bölge halkına aynı hastanede sağlık hizmeti veriyor.

Yıldız Kardaş, yaptığı açıklamada, Üsküdar Devlet Hastanesindeki görevinden ayrılarak ilçeye geldiğini, 30 yıldır fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak görev yaptığını, mesleğini de severek sürdürdüğünü söyledi.

– “Anne kız aynı hastanede hizmet veriyoruz”

Kızının mecburi hizmet kapsamında Kızıltepe’ye atandığını ifade eden Kardaş, “Kızımın 5 yaşında bir de oğlu var. Onların yanında olmak için tayinimi buraya aldırdım” dedi.

“Bölge halkı inanamayacağımız kadar bize iyi davrandı. Anne kız aynı hastanede hizmet veriyoruz. Çok nadir görülen bir durum bu” diyen Yıldız Kardaş, bölge halkına en iyi hizmeti sunmak istediklerini aktardı.

Hastane yönetimin kendilerini adeta kucakladığını dile getiren Doç. Dr. Kardaş, esnafın da kendilerine destek olduğunu kaydetti.

Kardaş, mühendis eşinin de bir süre sonra ilçeye geleceğini vurguladı.

– “Bize kucak açtılar, onları çok seviyorum”

Gülçiçek Ayrancı da atanmasının ardından 5 yaşındaki oğluyla ilçeye geldiğini belirterek, hem hastane yönetimi hem de yöre halkı tarafından çok sıcak karşılandıklarını dile getirdi.

İlçe halkının samimi olduğunu vurgulayan Ayrancı, bölgeye ise ilk kez geldiğini anlattı.

“Çevremdekiler hem güvenlik hem de sosyal imkanlar açısından endişe duydular, ancak ben ilçeyi gelişmiş buldum” ifadesini kullanan Ayrancı, bölgenin imkanlarını beklediğinden iyi olduğunu belirtti.

Gülçiçek Ayrancı, “Buradakiler çok sıcak insanlar. Ailemden biri gibi oldular. Bize kucak açtılar, onları çok seviyorum” diye konuştu.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Fethullah Kayan ise doktor anne ve kızın birlikte görev yapmasının ilçe adına çok güzel bir durum olduğunu dile getirdi.

Doç. Dr. Yıldız Kardaş’ın emekli olarak ilçeye gelmeyi planladığını, ancak kendisine hastanede çalışmasını önerdiklerini ifade eden Kayan, “Hocamıza, kızı ile aynı hastanede çalışmasını teklif ettik. Hocamız da tecrübe ve birikimini Kızıltepe halkıyla paylaşmanın kendisini mutlu edeceğini söyleyerek, teklifimizi kabul etti. Kendilerine başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın