“Kızılay Mardin Butik”i üniversite öğrencilerinin hizmetinde

  • Haberin Tarihi: 7 Ocak 2020
  • Bu haber 2886 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kızılay Mardin Butik”i üniversite öğrencilerinin hizmetinde

Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak düsturu ile çalışmalarına devam eden Türk Kızılay, Artuklu Üniversitesi Merkez Yerleşkesi içinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerin faydalanabilmesi için “Kızılay Mardin Butik”i hizmete açtı.
Mardin Butik Açılışı Mardin Valisi Mustafa Yaman, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Artuklu Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahap Özpolat, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Berhuni, Kızılay Mardin Şubesi Başkan ve Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti.
Katılımcılara hitap eden Mardin Valisi Mustafa Yaman, Kızılay Mardin Butiğin Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde açılmasından ve öğrencilere hizmet edecek olmasından dolayı oldukça memnun olduklarını belirterek Kızılay çalışmalarına destek vermeye devam edeceğinin altını çizdi.
Türk Kızılay Mardin Şube Başkanı Ramazan Değer, “Türk Kızılay dünyanın neresinde olursa olsun, afete, zulme maruz kalan insanların yanında Milletimiz adına yer alarak destek veren en önemli kuruluşlardan birisidir. Kuruluşumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başta bütün Mardin ve ilçelerinde bulunan ihtiyaç sahibi insanların ve tüm mazlumların yanında olmaya devam edecektir.” Dedi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahap Özpolat öğrencilerinin ağırlıklı olarak orta düzey gelir seviyesine sahip gruplardan oluştuğunu sosyal yardımların bu anlamda onlara ciddi katkıları olacağını dile getirdi. Konuşmasına devam eden Özpolat, tamamlayıcı çalışmalarla öğrencilerin birçok temel ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.
Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan konuşmasında “Türk Kızılay’ı iyilik hareketinin amiral gemisi olarak her zaman insanlığın yanında oldu olmaya da devam edecek. Mardin’in ve öğrencilerin bizim için ayrı bir önemi var burası dokunmamız gereken en önemli noktalardan biri. Kızılay’ın ulaşmadığı yer kalmamalıdır.” diye konuştu.
Üniversite yönetiminin belirlediği ihtiyaç sahibi öğrenciler, merkez yerleşke bünyesindeki Türk Kızılayı Mardin Butik mağazasından kullanılmamış kıyafetleri ücretsiz alabilecek. Açılış programı kurdele kesiminin ardından mağazanın incelenmesi ile son buldu. (Basın Bülteni)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın