Kızılay’dan Suriyeli ailelere gıda yardımı

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2015
  • Bu haber 1086 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Türkiye Kızılay Derneği Mardin Şubesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Mardin’de 250 Suriye ve Irak uyruklu ailelere gıda yardımı yaptı.
Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen gıda kolilerini Türkiye Kızılay Derneği Mardin Şubesi ve Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformunun katılımı ile gerçekleşen yardım kapsamında Ramazan Ayında 250 Suriye ve Irak uyruklu ailelerin temel ihtiyaçları yağ, kuru fasulye, salça, nohut, pirinç, şeker ve tuz gibi ürünlerden oluşturulmuştur.
İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını belirten Kızılay Mardin Şube Başkanı Muzaffer Esendemir, “Bildiğiniz gibi Türk Kızılay’ı yardım etmeyi bir inanç ve ahlak kuralı olarak kişilerin gönlüne yerleştirmeye, yardımseverliğin gelecek kuşakların da önemli bir insani özelliği haline gelebilmesine çalışıldığını” söyledi.
İnsanlar herhangi felakete veya sıkıntıya uğradıkları zaman kendilerine uzanacak bir yardım eli aradığını belirten Esendemir, “Söz konusu yardım elini ise Türk Kızılay’ı uzatmaktadır. Türk Kızılayı Mardin Şube Başkanlığı olarak, ilimizde bulunan 250 Suriye ve Irak uyruklu ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıttık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi
Gıda kolilerinin dağıtılmasında katkı sağlayan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise “sözkonusu yardımların ihtiyaç sahiplerinde dağıtıldığını, bu yardımı sağlayan Kızılay yetkililerine teşekkür ettiğini, yardımların sadece ramazan ayında değil, daha sonra da devam etmesini istediklerini” ifade etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın