Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi tescil bürosu ve analiz laboratuvarı açıldı

  • Haberin Tarihi: 18 Haziran 2015
  • Bu haber 1267 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi tescil bürosu ve analiz laboratuvarı açıldı

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezinde, Ticaret Borsası tarafından açılan tescil bürosu ve analiz laboratuvarının açılışı yapıldı.
Açılışta konuşan Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, örnek bir hububat ticaret merkezinin birlik ve beraberlik sayseinde yapıldığını belirterek, bunda emeği geçen herkesi kutladığını söyledi.
Kızıltepe hububat merkezi olarak Türkiye’de ve Ortadoğu’da bir numara olduğunu kaydeden Ermiş, şöyle konuştu:
“Kızıltepe ilçemiz bir milyon 200 bin dekarlık yüz ölçümüne sahiptir. Bir milyon dekarı birinci sınıf tarım arazisidir. Dünyanın en değerli toprakların olduğu yerdir. İlçemizde çift ürün alınıyor. Bu da ayrı bir güzelliktir. Tescil bürosu ve analiz laboratuvarının hayırlı olmasını diliyorum. Burada çiftçilerimiz bir arada olmazsa tüccarlarımız bir arada olmazsa her birinin banka işi ayrı olacak, laboratuvar işi ayrı olacaktı veya muhasebe borsa işleri ayrı olacaktı. Bunların tek bir elde olması masrafların da az olmasına sebep olacaktır.”
Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin ise, her zaman hizmet etmek için çalıştıklarını bu gün de bu alanda tescil bürosu ve analiz laboratuvarını açtıklarını belirtti.
Şahin, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz tescil bürosu ve analiz laboratuvarı çiftçilerimize, sanayicilerimize, alım satıcılarımıza ve emeği geçen komisyoncularımıza şükran borçluyuz. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Açılışa Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, oda başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın