Koronvirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2020
  • Bu haber 168 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Koronvirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı

Mardin’de Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerin değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcıları, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir ve ilgili kurum yetkilileri katıldı.
Toplantıda; Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamın-da İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultu-sunda alınan tedbirlerin yanı sıra il genelinde gerçekleştirilen çalışmalar ve denetimlerle ilgili konular ele alındı.
Vali Mahmut Demirtaş, alınan tüm tedbirlerin hassasiyetle uygulandığını ifade ederek sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen gibi tedbirlere herkesin riayet etmesinin toplum sağlığı açısından büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.
Halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Vali Demirtaş, “Sağlık çalışanları büyük bir özveri ile mücadele ediyor. Bu mücadelede fedakarlık örneği gösteren sağlık çalışanlarımıza ve büyük bir gayret ile çaba içerisinde çalışmalarını sürdüren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
Salgınla mücadele kapsamında Öğrenci Yurdu’nda zorunlu izolasyon tedbirleriyle birlikte kural ihlallerin azaldığına dikkat çeken Vali Demirtaş, “Vatandaşlarımızı sağlığını koruma ve hastalığın yayılmasını önlemeye yönelik gerekli her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz.
Koronavirüs temaslı veya test sonuçları pozitif çıkarak evde izolasyonda olan vatandaşlarımız aralıksız olarak filyasyon ekipleri tarafından denetleniyor. Evde izolasyon kararı verilmesine rağmen bu kuralı ihlal ederek ikametlerinden dışarı çıkanlar öğrenci yurtlarında zorunlu izolasyona alınacaktır.” diye konuştu.
Toplantı, karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın