Mardin Anlamlı Bir Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak

  • Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2015
  • Bu haber 1052 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Anlamlı Bir Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak

Doksanlı yıllarda Diyarbakır Dicle Üniversitesinde faklı fakülte ve bölümlerde okuyup Milli Gençlik Vakfında kalan mezunlar her sene bir şehirde bir araya geliyorlar.

Ülkenin farklı şehirlerinden gelen mezunlar Kadim Şehir Mardin’de buluşacak
Dicle MGV adlı bir grup bünyesinde yılda bir defa bir araya gelen mezunlar bu sene onuncu kez bir araya gelecekler.
Mevlana şehri Konya ile bir araya gelmeye başlayan Dicle MGV mezunları sırasıyla Hatay, Kahramanmaraş, Bursa, Rize, Niğde, Uşak, Ankara ve Bartın’da buluşmalarını yaptılar.
Onuncu buluşma bu sene Mardin’de gerçekleşecek. Mardin’de gerçekleşecek buluşmaya ülkenin farklı şehirlerinde görev yapan birçok Dicle MGV üyesi katılacak.

Mardin Buluşması kapsamında Artuklu, Dara, Nusaybin, Midyat ve Hasankeyf gezilecek
Buluşmanın Mardin’deki ev sahipliğini aynı zamanda gazetemiz yazarı da olan Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış yapacak.
Mimari yapısı, kültürel zenginliği, sosyal dokusu, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı dinlerin ilikte yaşandığı, farklı dillerin beraber konuşulduğu, hoşgörü şehri Mardin’in böylesine bir buluşmaya ev sahipliği yapacak olmasının buluşmayı daha da anlamlı hale getirdiğini belirten Murat Bağış, iki gün süreyle misafirleri Mardin’in farklı ve zengin dünyasıyla buluşturacaklarını söyledi.
Mardin Buluşması kapsamında Artuklu, Dara, Nusaybin, Midyat ve Hasankeyf bölgelerini misafirlere gezdireceklerini anlatan Bağış, Mardin’e yakışır bir program ve ev sahipliği yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Mardin Buluşması, Kültür Turizm Derneği Yöneticisi Mehmet Fidan Rehberliğinde Yapılacak
Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki gün olarak planlanan Mardin Buluşmasında gezi rehberliğini Mardin ile ilgili önemli çalışmalar yapan, Mardin’in çok yönü zenginliğinin dış dünyaya aktarılması konusunda önemli katkılar sağlayan Mardin Kültür Turizm Derneği Yöneticisi Mehmet Fidan yapacak.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın