Mardin Atletizm Spor Kulübünden büyük başarı

  • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019
  • Bu haber 1260 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Atletizm  Spor Kulübünden büyük başarı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından bu yıl Batman ve Diyarbakır’da düzenlenen Bölgesel Lig yarışmalarına katılan Mardin Atletizm Spor Kulübü 16 madalya kazandı.
Farklı tarihlerde bu yıl Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U12-U14-U18-U16 Naili Moran Yaş Grupları yarışmaları ve Bayrak yarışmalarında Toprak Arvin Gürbüz 800 metre yarışmasında 2:11 ile 1. 200 metrede 25:80 ile 3. oldu. Ramazan Kılıç 100 metre 12:40 ve cirit atmada 34.70 ile iki branşta 2.oldu. Yusuf Yılmaz 100 metre engelli yarışmasında 17:80 koşarak 2. oldu. Batman’da düzenlenen Bölgenin en hızlı yarışmasında Mert Özdemir 80 metre yarışmasında 11:27 ile 2. Yusuf Yılmaz’da 2. oldu. Takım yarışmalarında 4 madalya daha kazandı. Mardin Atletizm Spor Kulübü toplamda 16 madalya alarak, 2019 sezonunu başarıyla tamamladı.
Mardin Atletizm Spor Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura , “Mardin’de Atletizm branşında yıllardır hizmet veriyoruz, Genç ve çocukların zor şartlara ve sponsor desteği olmadan hazırladık. Bu sporcuların artık elit düzeye ulaşmaları ve madalya almaları Kulübümüzü sevindirdi. Mardin ilimizde yeteneği keşfedilmemiş ciddi sayıda birçok genç ve çocuk keşfedilmeyi beklemektedir”
Kulüp Başkanı Cura; “Sadece alt yapıda ciddi anlamda destek verdiklerini ve 2015 yılında Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselerek Mardin ilimize bir ilki bu başarıyı elde ettik. 20-21 Ağustos 2019 tarihinde Bursa’da düzenlenecek Süper lig Finaline Bayanlar ve Erkeklerde yarışmaya katılacağız. Mardin Atletizm Spor Kulübü Süper Ligdeki Mardin ilimizin tek takımı olmasına rağmen yalnız bırakılıyor. Bu nedenle Süper ligde kulübümüzün bir bütçesi ve desteği olmadığın-dan ciddi anlamda bir trans-fer yapamadık. Süper Lig Finaline katılarak Mardin’i en iyi şekilde temsil edece-ğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın