Mardin Bulguru’na Ankara’da büyük ilgi

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2019
  • Bu haber 377 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Bulguru’na Ankara’da büyük ilgi

Mardin Coğrafi İşaretli Ürünler Fuarında iki ayrı stant ile ürünlerini tanıttı. Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar ile Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun ortaklaşa açtıkları stantta, ziyaretçilere ünlü aşçı Hikmet Ölçer´in hazırladığı, etli bulgur, kısır, yoğurt ve mercimek çorbası ikram edildi. Bulgurcular Derneğinden Selahattin Öter ve İbrahim Zamur katıldı.
Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Derik, Ömerli ve Midyat İlçe Belediyelerinin açtıkları stantta ise Mardin, yöresel yemekler, badem şekeri, kahve ve telkâri gümüş sergilendi. Ziyaretçilere kahve, badem şekeri ve Mardin tatları ikram edildi.

Emine Erdoğan’dan Mardin Standına ilgi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, fuarın açılışını yaptı, ardından stantları gezdi. Mardin standına giren Emine Erdoğan’ı, Vali Mustafa Yaman’ın eşi Av. Gülseren Yaman, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Derik kaymakamı Hakan Kafkas, DİKA Genele Sekreteri Yılmaz Altındağ karşıladı. Stantta ödül alan Derik Zeytinyağı ve Zeytinlerini inceleyen Emine Erdoğan´a, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin telkâri gümüş işlemeli kahve fincanı hediye etti. Emine Erdoğan stantları gezdi, ürünler hakkında bilgi aldı.
Mardin ve Kızıltepe stantları gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Gelen ziyaretçilere Artukbey dibek kahvesi, badem şekeri ve yöresel tatlar ikram edildi. Stantları ziyaret edenlerin çoğu en çok görmek istediklerin şehrin Mardin olduğunu söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Ak Parti Adana Milletvekili Jülide Sarı Eroğlu Mardin standını ziyaret etti. Vali Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman ve Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ile uzun süre sohbet etti.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Kızıltepe Ticaret Odası Genel Sekreteri Ahmet Aslan´a fuara verdikleri katkıdan dolayı plaket verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın