Mardin Çimento’da İSG Kuralları Duvara İşlendi

  • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2019
  • Bu haber 523 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Çimento’da İSG  Kuralları Duvara İşlendi

Mardin Çimento Fabrikası İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda güzel bir adım daha attı. Fabrikada Personel İşletme sahasına giden yaya yolu üzerinde bulunan ve bakım gerektiren eskimeye yüz tutmuş duvarı,  grafiti çalışması yapılarak İş Sağlığı ve  Güvenliği “İSG KURALLARIMIZ” sanat çalışması ile hayata kazandırıldı.

Yapılan çalışmada personel çocuklarının görselleri kullanılıp, çocukların verdiği mesajların personelin kalplerine ulaşması hedeflendi.

Grafiti çalışmasının tamamlanması sonrasında bir araya gelen fabrika personeline İhsan Erçin tarafından    konu ile ilgili bilgi verildi.

 İş Sağlığı Güvenliği (İSG) koruyucu malzemelerin kullanımının her daim hatırlatılması kapsamında yapılan çalışma ve  önemine vurgu yapan Erçin,‘’Bizleri bekleyenlerin ve ihtiyacı olanların ‘’  olduğunun asla unutulmaması gerektiğini ve daha dikkatli çalışılması konusunda hedefler anlatıldı.

Fabrika çalışanları,  yapılan bu uygulama karşısında İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre kurallarına uyumu teşvik edeceği, işletme sahasına, yemekhane ve fabrika giriş çıkışına giderken geçilen bu duvarı anlamlı hale getirilmesinin gurur ve mutluluk verici olduğunu dile getirdiler.

Çekilen hatıra fotoğrafı ile etkinlik son buldu, duvarı gece gündüz, İSG  mesajlarını vermeye devam edecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın