Mardin EMITT Turizm Fuarına katılıyor

  • Haberin Tarihi: 15 Ocak 2015
  • Bu haber 874 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin EMITT Turizm Fuarına katılıyor

Bu yıl 19. Kez Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile 22-25 Ocak 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarına, Mardin özel bir stantla katılım sağlayacak.

Mardin’de ve Mardin dışında yapılacak tanıtım etkinliklerinin karar verme süreçlerinde katılımcılığı sağlamak amacıyla Mardin Valiliği tarafından oluşturulan Turizm Tertip Komitesinin kararlarıyla yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Oluşturulan Komite Vali Yardımcısı Ali Güldoğan Başkanlığında, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm M.Y.O, Artuklu Belediye Başkanlığı, Midyat Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mardin Müzesi Müdürlüğü, Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) ile Mardin Kültür, Turizm ve Tanıtım Derneği’nin katılımıyla faaliyetlerini yürütüyor.

Planlandığı üzere ulusal ve uluslar arası düzeydeki tanıtım faaliyetlerine 2015 yılında EMİTT ile bir başlangıç yapan Mardin, ziyaretçilerini özgün mimarisini yansıtan özel bir stantla ağırlayacak.

2014 yılında 73.500 tatilci olmak üzere toplam 136.000 kişinin ziyaret ettiği EMITT fuarında, Türkiye’nin belli başlı tüm Seyahat Acentaları, Tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde beldesi, 71 ülkeden yüzlerce katılımcı yer aldı.

İlk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka açık olan EMITT Fuarına katılan ülkeler arasında Abu Dhabi, Adigeya, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnic, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Italya, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Kenya, Kırım, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu, acentalar ve oteller, Özbekistan, Pattaya- Tayland, Peru Senegal, Seychell adaları, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan RF, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yunanistan gibi ülkeler bulunuyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın