Mardin Köy Korucuları Derneği ateşe verildi

  • Haberin Tarihi: 11 Ağustos 2015
  • Bu haber 1999 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin Köy Korucuları Derneği ateşe verildi

Mardin merkez Yenişehir Mahallesinde bulunan Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği sabaha karşı kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi.
Dernekten dumanlar çıkması üzerine çevredeki vatandaşlar itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi.
Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdahale ederek kontrol altına alındı. Olay yerine gelen Polis ekipleri de güvenlik önlemleri aldı.
Dernek Binasının camları kırılmış vaziyette bulunurken, İki ayrı odada yangının çıktığı belirtildi.
Binada Geçici köy Korucuları dernek üyelerine ait evrak ve kayıtlar tamamen yandı.
Mardin Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı, Orhan Kandemir, Olayın bir terör saldırısı, (Kundaklama) olduğunu söyledi.
Mardin Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Kandemir, “Maalesef sabaha karşı bizim arkadaşlar telefon açtı bana. Dediler dernekten duman çıkıyor. İşte bende geldim, büyük bir ihtimal yine terör örgütü, gene gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Yani yıkmakla, yakmakla, kırmakla bu iş olmaz. Ben her zaman söylüyorum her zaman müzakere ile bu iş olur. Yıkıp kıracaksın, dökeceksin, yakacaksın şiddete şiddet olmaz. Bular terör her zaman, yine bir daha terör yüzünü göstermiştir. Bunu nefretle kınıyorum. Ve derneğimizin de halini görüyorsunuz. İçeri de girdim az önce hiç bir şey bırakmamışlar. Böyle bir şeyi biz kabul etmiyoruz. Nefretle kınıyoruz. Terörü lanetliyoruz. Kesinlikle Üyelerimize ait bir sürü belgeler vardı. hiç bir şey bırakmamışlar. Hepsini ateşe vermişler. Son zamanlarda, sonuçta biz geçici köy korucusuyuz ve görevimizin başındayız. Yani her zaman tehdit altındayız. Her zaman terörün hedefi halindeyiz. Ama geleceksin Bir Sivil Toplum Örgütünün makamını, yerini ateşe vereceksin, böyle bir şey olamaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın