Mardin-Kula OSB Örnek Dayanışması

  • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2019
  • Bu haber 904 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin-Kula OSB  Örnek Dayanışması

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Mardin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti, karşılıklı dayanışma ve işbirliği teklifinde bulundu.
Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan ve yönetimi, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve bir grup yatırımcıyı OSB Müdürlüğünde ağırladı. Mardin ve Kula Organize Sanayi Bölgelerinin yatırımlarda karşılıklı tavsiye ve dayanışma içinde olmaları kararlaştırıldı.
Mardin Organize Sanayi Bölgesinin, bulunduğu konumu ve yatırımcıların deneyimi sayesinde, ihracatta Gaziantep’ten sonra ilk sırayı aldığını söyledi. Kula Belediyesi ile karşılıklı yatırım ve ve tavsiye işbirliği içine girmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Duyan” Kriz dönemlerini bile fırsata dönüştürmeyi başaran bir Organize Sanayi Bölgesi ve yatırımcı yapısına sahibiz. Ege Bölgesinde yatırım yapan çok sayıda hemşerimiz var. Kula’ya yatırım yapmalarını tavsiye edeceğiz. Karşılık deneyim ve yatırım fırsatlarını paylaşmaya hazırız. En yakın zamanda Kula Belediyesini ve OSB’sini yatırımcı arkadaşlarımızla ziyaret edeceğiz. Karşılıklı yönlendirmelerimiz her iki OSB?ye yarar sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Kula Belediye Başkanı ve iş insanı Hüseyin Tosun, Kula ilçesinin son dönemlere kadar göç veren bir ilçe olduğuna dikkat çekerek ? 2014 yılında Kula Belediye başkanlığına seçildiğim dönemlerde, belediyeye gelenlerin büyük bir kısmı iş talebinde bulunuyordu. İzmir?de tekstil ile uğraşan bir Mardinli İş İnsanı ile tanıştım. Organize Sanayi Bölgesini kurduktan sonra bölge içinde yatırım yapmasını talep ettim Tekstil alanında yaptığı yatırım ile bugün bin kişiye istihdam yaratıldı. 2 bine çıkarmak için gayret ediyoruz. Kapalı Belediye Garajlarını atölye yaptık. Bu gün artık iş talebinde bulunanlara çok az rastlıyorum. Yüksek tahsilli gençler için iş talebi var. İlk fırsatta çağrı merkezi kurup, gençlere de çalışma imkanı sağlayacağız. Kula’da göç durdu. İstihdam yaratacak yatırımları önemsiyoruz” dedi.
OSB Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Karaboğa, son dönemlerde istihdam yaratıcı yatırımlardan yana tercih kullandıklarını söyledi
Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Ali Tutaşı, Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç ve Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun, karşılık dayanışmanın önemine değinerek, Mardin’deki yatırımlar hakkında görüşlerini dile getirdi. Dicle Kalkınma Ajansı ve Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden gelen öğretim görevlileri, yapılacak projelere de üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini dile getirdi.
Mardin OSB ve Kula OSB heyetleri Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret ederek dayanışma hakkında bilgi verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın