Mardin ‘Marka’ kent olacak

  • Haberin Tarihi: 16 Ekim 2020
  • Bu haber 975 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin ‘Marka’ kent olacak

Artuklu İlçesinde gömlekte dünyanın 5. Türkiye’de 1. markası olan BİSSE mağazası hizmete girdi. Açılış törenine Kızıltepe İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Bisse Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Onur Kefeli ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta konuşan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, marka mağazaların şehirlere vizyon ve prestij kazandırdığına dikkat çekerek, “Bu tür işyerleri, bulundukları şehirlerde bir taraftan yeni istihdam alanları yaratırken bir taraftan da ekonomik katkı sağladığına tanık oluyoruz. Bu bakımdan Ali Ekinci ve Ömer Teker’i tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olsun” dedi.
Bisse Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Onur Kefeli de Türkiye genelinde bulunan mağazalarının 38.cisini Mardin’de açtıklarını söyledi. Kefeli, “Ülke genelinde mağazalarımızı kendimiz açıyor ve işletiyoruz. İlk bayi mağazamızı Mardin’de açtık. Ali Ekinci ve Ömer Teker bir ilke sahip oldu. Bölgedeki yapılanmayı ve bölge temsilciliğini de kendilerine vereceğiz. Bölge ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyorum2 diye konuştu.
İş İnsanı Ali Ekinci ise İstanbul, İzmir ve başka illerde yatırımlarını Mardin’e taşıyacağını belirterek, insanların doğup büyüdükleri şehirlere bir vefa borçlarının olduğunu, vefa borcunu Mardin’e yatırımlarını taşıyarak ödeme kararı aldığını söyledi.
İş İnsanı Ekinci de, “25 yıl İstanbul, İzmir ve farklı illerde yatırım yaptık. Doğup büyüdüğümüz topraklara karşı bir vefa borcumuz var. Yatırımlarımızı Mardin’e taşıyarak hem istihdam hem de ekonomik katkı sağlayarak vefa borcumuzu ödemeye karar verdik. Marka şehir olan Mardin’in marka mağazalarla imajını zenginleştirmeyi hedefledik. Giyim, Cafe ve Restoran markaları ile hemşerilerimize hizmet vereceğiz. Şimdiye kadar marka mağazalara 5 milyon liralık bir yatırım yaptık. Hedeflerimiz büyüterek hizmetlerimize yeni halkalar ekleyeceğiz. Mardin’e ve bölgeye marka kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Mardin-Diyarbakır karayolu üzerinde 20 dönüm alan üzerinde, eğlence ve kültür merkezi formatında büyük bir restoran açacaklarını ifade eden İş İnsanı Ekinci, “Farklı bir konseptte bir eğlence ve kültür merkezi formatında büyük bir restoran açacağız. Arsasını temin ettik, projesini çizdirdik. İçinde eğlence, yemek, müzik ve sanat etkinliklerinin de yer alacağı bir restoran olacak. Mardin ve bölgenin yemekleri yanında, yabancı ziyaretçiler için de dünya mutfağından örnek sunacağız. Hijyen ve profesyonellik ön planda olacak. Yeşil bir çevre ise vazgeçilmezlerimiz arasında olacak” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın